Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

NASZ SYNEK MICHAŁ WALCZY Z GUZEM MÓZGU

NASZ SYNEK MICHAŁ WALCZY Z GUZEM MÓZGU

 

 

Michał urodził się 19 maja 2016 roku. Rozwijał się prawidłowo, jednak kiedy skończył 2,5 roku pojawiły się u niego bóle głowy. W październiku 2018 roku po licznych wizytach u lekarzy zrobiono Michałowi rezonans głowy. To co usłyszeliśmy po badaniu było jak najgorszy koszmar. Okazało się, że nasz synek ma guza mózgu 6 cm. i wodogłowie.

Tego samego dnia nasze dziecko, które nigdy nie chorowało karetką na sygnale jechało do szpitala klinicznego w Poznaniu, gdyż jego stan zagrażał życiu. Wieczorem wstawiono Michałowi zastawkę odprowadzającą płyn z mózgu. Tydzień później odbyła się operacja usunięcia guza, niestety nie udało się go wyciąć w całości że względu na położenie.

Czekając na wynik histopatologiczny żyliśmy w rozpaczy i niepewności. Niestety okazało się że to AT/RT – guz o czwartym najgorszym stopniu złośliwości, często śmiertelny. Podjęliśmy walkę a oddział onkologii stał się dla nas drugim domem. W pierwszej kolejności radioterapia 30 naświetleń każde pod narkozą, następnie 6 cykli chemioterapii i autoprzeszczep. Prawie rok czasu z małymi przerwami spędzone w szpitalu.

W tej chwili Michał zakończył leczenie i jest w domu. Guz jest stabilny, jednak nadal jego resztki są w główce naszego dziecka. Żyjemy w ciągłym stresie, żeby tylko się nic nie wydarzyło. Całe leczenie dało dużo skutków ubocznych i Michał ma wiele zaburzeń psycho-ruchowych. Zaczęliśmy intensywną rehabilitację i synek powoli odzyskuje pełną sprawność. Najgorsze jest to, że w Polsce zostały wykorzystane wszystkie możliwe formy leczenia i w razie wznowy czeka nas leczenie za granicą. Zdecydowaliśmy się zgłosić naszego Michałka do Fundacji gdzie możemy uzyskać wsparcie i pomoc. Wiemy że nie brakuje dobrych ludzi o wspaniałych sercach, dlatego prosimy o modlitwę i pomoc finansową. Wierzymy i mamy nadzieję że guz nie odrośnie i Michał będzie zdrowy. 13 lutego mamy kontrolny rezonans, proszę trzymać kciuki – musi być dobrze.

Pozdrawiamy, rodzice Michała.

 

Pomóc Michałkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2576 pomoc dla Michała Frątczaka”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Michal:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2576 Help for Michal Fratczak”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Michałka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2576 pomoc dla Michała Frątczaka”

 

Michałkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

pat0 Informacje_dot._zbiórek: https://www.kawalek-nieba.pl/informacje_reg/
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook