Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA MAURYCEGO

POMOC DLA MAURYCEGO

 

 

Maurycy to nieprawdopodobnie uzdolniony chłopiec, z ponad przeciętnym poziomem inteligencji, jednakże z zespołem Aspergera i hiperkinetycznymi zaburzeniami zachowania.

Maurycego wychowuje go samotna mama, chodzi do szkoły specjalnej. Obecnie ten uroczy nastolatek bezwzględnie potrzebuje Waszej pomocy, aby mógł rozwijać swoje zdolności i zainteresowania oraz uporać się ze swoimi trudnościami w postrzeganiu rzeczywistości. Niezbędnie konieczna dla Maurycego jest rehabilitacja ze specjalistami, którzy przy indywidualnym kontakcie są nieprawdopodobnie cenni. Jednorazowy wyjazd Maurycego wraz z mamą na turnus rehabilitacyjny, typowy dla dzieci z zespołem Aspergera i autystycznych, wynosi ok 7500 zł (6000 zł dziecko z orzeczeniem, 1500 zł opiekun).

Maurycy ma zespół Aspergera, który zaliczany jest do spektrum autyzmu i charakteryzuje się całościowym zaburzeniem rozwojowym, nie jest on chorobą, dlatego nie można go wyleczyć. Leczenie polega na stosowaniu terapii, edukacji i treningów pod okiem specjalistów. Zespól Aspergera to łagodna odmiana autyzmu, gdyż pod wieloma względami go przypomina. Odróżnia go prawidłowy rozwój mowy oraz intelekt, często nawet wyższy od przeciętnego, tak jak to jest w przypadku Maurycego. W dorosłym życiu Maurycy chciałaby zostać mechatronikiem i skonstruować swój własny niezatapialny statek o określonej już nazwie – ARKADIUS, w przeciwieństwie do Tytanika, który zatonął w oceanie.

Zespół Aspergera trudno jest zdiagnozować u małych dzieci, gdyż we wczesnej fazie nie przejawiają one żadnych, niepokojących sygnałów, mówił, bawił się. Rozwój umysłowy Maurycego prawidłowy jest do tej pory, jednak pierwsze symptomy zaburzenia zachowania pojawiły w wieku szkolnym. Cierpiący na to zaburzenie chłopiec samodzielnie funkcjonuje, ale ma niebywałe trudności w komunikacji i umiejętnościach społecznych. Maurycego można uznać za ekscentryka, ponieważ ma problemy z nawiązywaniem relacji. Niezrozumienie w kontaktach z rówieśnikami powoduje frustrację, wycofywanie się i funkcjonowanie we własnym świecie, najczęściej robiąc to co sprawia przyjemność czyli realizacja pasji. A pasją Maurycego są zabezpieczenia banknotów, stawianie różnorakich konstrukcji, w szkole nauczyciele mówią o nim, że takiego geniusza matematycznego dawno nie widzieli. Maurycy uwielbia zabawy konstrukcyjne, często układa klocki lego, puzzle, projektuje i zaplata z gumek recepturek np. pokrowiec do telefonu, potrafi z pustych butelek plastikowych zmontować pufe do siedzenia, albo piękne motylki, które wiszą nad jego łóżkiem z rolek od papieru toaletowego. Wykorzystuje wszystkie elementy wyposażenia gospodarstwa domowego i wymyśla przeróżne przedmioty. Przy tym angażuje się bardzo oraz ciągle porzadkuje swoje rzeczy i układa w sposób przesadny. Ponadto lubi sport i grę w szachy. Kocha zwierzęta domowe. Obecnie chciałby zostać reżyserem filmowym, albo chociaż YouTuberem i do tego potrzebny mu jest dobry sprzęt do nagrywania i robienia dobrych zdjęć. Swój szeroki wachlarz możliwości skoncentrował zdecydowanie, na tym jednym, na którym mu najbardziej zależy, jako że jest najważniejsze i chciałaby, żeby zostało spełnione.
Chcielibyśmy, o ile to możliwe, dzięki Państwa pomocy wspólnie wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz zakupić lub dostać w darowiźnie dobry sprzęt do robienia zdjęć i nagrywania filmów, co pomoże nam spełnić marzenie Maurycego o smartfonie Xiaomi Mi Note 10 Pro 8/256GB Solstice Grey ( cena 4399 zł).
Błagam Was kochani pomóżcie, bo bez Waszego wsparcia zarówno modlitewnego, jak i finansowego Maurycy stanie w miejscu ze swoimi zdolnościami i predyspozycjami, a tego byśmy bardzo nie chcieli. Turnus rehabilitacyjny i wspaniałe marzenie Maurycego pozwoli mu wkroczyć w dorosłość i rozwinąć swoje zainteresowania, a może nawet uczynić coś wielkiego dla Polski w sferze wynalazków nowoczesnych.

 

Pomóc Maurycemu można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2636 pomoc dla Maurycego Antonika”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Maurycy:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2636 Help for Maurycy Antonik”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Maurycego:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2636 pomoc dla Maurycego Antonika”

 

Maurycemu można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...