Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

URATOWAĆ NÓŻKĘ PRZED AMPUTACJĄ…

URATOWAĆ NÓŻKĘ PRZED AMPUTACJĄ…

Mt1

 

 

Dzień w którym dowiedzieliśmy się o ciąży był jednym z piękniejszych w Naszym życiu. Wreszcie po 6 latach synek będzie miał rodzeństwo! Choć to był trudny czas dla Naszej rodziny każdego dnia snuliśmy plany, przygotowywaliśmy się na przyjście na świat Naszego dziecka. Nic nie wskazywało na to aby były jakiś problemy. Nawet kiedy podczas badania połówkowego okazało się , że nie widać paluszków w jednej stopce lekarz powiedział, że nie jest to powód do niepokoju bo pewnie tak akurat ułożyła się nóżka. Przecież wszystkie inne wyniki były prawidłowe….

Na wszelki wypadek poszliśmy więc do innego lekarza, który również nie widział nic podejrzanego….Jak się później okazało….tak bardzo się mylili….
Poród przebiegł szybko i po paru godzinach w dniu 01.10.2017 Nasza Córeczka była z nami. I znów pierwsze nerwowe spojrzenia i pytania….. „Co z nóżką „ ? „Czy są paluszki”? „Tak są – wszystko w porządku”…..Na te słowa czekaliśmy ….. Niestety lekarze pomylili się kolejny raz….Spojrzeli tylko na jedną nóżkę, która była prawidła…..Dopiero po chwili przyznali, że jednak jest problem z prawą nóżką. Okazało się, że brak widocznych paluszków na badaniu połówkowym Mat3był spowodowany tym, że prawa stopa nie wykształciła się prawidłowo.

Szok…niedowierzanie…. i burza myśli….niepewność co dalej i głos lekarza, który ledwo do nas docierał….

Za chwilę kolejny cios…..Okazało się , że cała prawa nóżka jest krótsza i wymaga konsultacji ortopedycznej. Nic do nas nie docierało….nic z tego nie rozumieliśmy….W końcu przyszły wyniki badań….Brzmiały jak wyrok. W stopie, która jest wykrzywiona brak większości kości – brak kości pięty, brak 3 paluszków, 2 które są nie są na swoim miejscu…. W nodze brak kości strzałkowej a kość piszczelowa oraz udowa są krótsze….Z taką wadą w Polsce rodzi się zaledwie kilka dzieci rocznie….

Postanowiliśmy działać od razu mimo, że konsultacje ortopedyczne nie pozostawiły złudzeń. Usłyszeliśmy, że to trudny przypadek i możemy….amputować nóżkę lub próbować leczyć ale szanse na uzyskanie pełnej sprawności są niewielkie…Nie dawaliśmy za wygraną….Nie chcemy aby Nasza Matysia zmagała się z kalectwem już od początku swojego życia….

Okazało się, że jest szansa na przywrócenie pełnej sprawności w nóżce… Że jest lekarz, który podejmie się Mati1leczenia Matyldy. To dr. Paley w USA, który w swojej klinice z sukcesem leczy takie przypadki z całego świata. I ma ogromne doświadczenie nawet z wadami dla których w Polsce nie ma ratunku. Przed nami długa i bolesna walka o nóżkę córeczki.

Wiemy już, że Nasza Matysia nie będzie baletnicą…..Chcemy jedynie aby mogła chodzić i biegać jak Jej rówieśnicy …..Aby kiedyś mogła zatańczyć na swoich własnych nóżkach….Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby tak było…..bo to jest Nasza ukochana córeczka.

Niestety koszty operacji, rehabilitacji są tak ogromne, że nie jesteśmy w stanie sami ich opłacić….To przerażające wiedząc, że jest szansa na przywrócenie pełnej sprawności a ograniczeniem są tylko finanse…
Prosimy więc ludzi dobrej woli o pomoc dla Matyldy aby mogła stanąć na własnych nóżkach.
Bardzo dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą pomoc! Wiemy, że z każdą jedną złotówką to szansa na życie Matyldy bez kalectwa.

Piotr i Julia Klimowicz

 

Pomóc Matyldzie można dokonując wpłaty na konto:mt2

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1155 pomoc dla Matyldy Klimowicz”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Matylda:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1155 Help for mt6Matylda Klimowicz”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Matyldy:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1155 pomoc dla Matyldy Klimowicz”

 

Matyldzie można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:Matylda2

pat0
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Zapisz się i pomagaj dzieciom razem z nami!

Like Us On Facebook