Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

GUZ MÓZGU ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE

GUZ MÓZGU ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE

 

Jestem Mateusz, 29.05.2023r moje życie diametralnie się zmieniło. Tego dnia pierwszy raz w życiu dostałem atak padaczki. Zostałem karetką przetransportowany do szpitala w Starogardzie Gdańskim, a po kilku dniach do szpitala w Gdańsku. Przez pewien czas lekarze nie mogli mnie zdiagnozować, miałem podejrzenie zapalenia mózgu, lecz po dokładniejszych badaniach ustalono – GUZ MÓZGU. Czekając na dalsze badania, a także na operacje, moje objawy bardzo mocno się nasilały. Lekarze planowali operacje z wybudzeniem aby neurochirurdzy mogli wyciąć jak największą część guza, nie uszkadzając żadnych funkcji mózgu.

Czekałem na ważne badanie – spektroskopie, lecz mój stan nagle pogorszył się na tyle, że lekarze zadecydowali, że operacja odbędzie się następnego dnia z samego rana – bez tego badania i bez wybudzenia podczas operacji (12.07.2023r.). Operacja przebiegła pomyślnie, została usunięta połowa guza. Rozpoznanie: glejak rozlany II stopnia.

Następnym krokiem w leczeniu była radioterapia (30.08.2023r.), którą przeszedłem bardzo ciężko. Było na tyle źle, że w trakcie leczenia zostały przerwane naświetlania na 5 dni. W najgorszym momencie leczenia nie było ze mną kontaktu, nie byłem w stanie otworzyć oczu i dać znać lekarzom, jak i bliskim, że słyszę co się dzieje wokół mnie. Czułem się uwięziony we własnym ciele. Po zmianie leków i przerwie w naświetlaniach, radioterapia została wznowiona i ukończona. Jednak to wszystko bardzo mnie osłabiło na tyle, że musiałem od nowa uczyć się siadać, wstawać, chodzić. Do teraz nie jestem w stanie funkcjonować sam, pomagają mi najbliżsi. Rehabilitacja przynosi bardzo dobre rezultaty, z tygodnia na tydzień czuję się lepiej. Jeszcze wiele przede mną, ale widzę ogromne postępy nawet w zwykłym chodzeniu – w tej chwili jestem w stanie poruszać się bez pomocy drugiej osoby. Mam duży problem z pamięcią, z nazywaniem przedmiotów, a także z rozmową, dlatego niezbędne są spotkania z neurologopedą.

16.11.2023 r. Dostaliśmy informację ,że będę przyjmował chemioterapię . od 1.12.2023 przyjmuje chemię .

Zawsze prowadziłem aktywny tryb życia, kocham swoją prace, kocham sport. Zawsze niosłem pomoc osobom potrzebującym i nigdy nie sądziłem, że ja sam będę potrzebował takiej pomocy. Potrzebne są środki na dalsze leczenie, rehabilitacje oraz diete onkologiczną wraz z lekarstwami.

Chciałbym jeszcze tak dużo zrobić. Przede wszystkim marzę żeby wyjść wspólnie z córką na plac zabaw, wrócić do pracy, wrócić do piłki nożnej. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pomóc Mateuszowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3889 pomoc dla Mateusza Marockiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Mateusz:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3889 Help for Mateusz Marocki

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Mateusza:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3889 pomoc dla Mateusza Marockiego

 

Mateuszowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...