Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

NASZA KOCHANA CÓRECZKA WALCZY Z GUZEM MÓZGU

NASZA KOCHANA CÓRECZKA WALCZY Z GUZEM MÓZGU

 

U naszej córki zdiagnozowano guza mózgu. Historia jest na razie początkiem naszej walki, bo jesteśmy dopiero po pierwszym bloku chemioterapii.

U Martynki zaczęło się od częstomoczu, zrobiliśmy morfologię, badanie glukozy oraz badanie moczu które nic nie wykazały. Po jakimś czasie córka robiła się coraz bardziej senna i zmęczona, następnie doszły bóle głowy oraz problemy z pamięcią krótkotrwałą. Kiedy 3 maja zwymiotowała pojechaliśmy do szpitala w Gdyni gdzie zrobiono badania krwi, m.in. pod kątem boreliozy, a na drugi dzień zrobiono tomograf który wykazał zmianę w okolicy siodełka tureckiego, od razu karetką przewieziono nas do UCK w Gdańsku gdzie rezonans potwierdził diagnozę.

6 maja z Gdańska przewieziono nas do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na oddział neurochirurgii. Tam zaplanowano operację częściowego zmniejszenia guza na 17 maja. Martynka dostawała najpierw leki mające podwyższyć poziom kortyzolu ponieważ był niski, również TSH było bardzo niskie.

Niestety w międzyczasie Martynka robiła się coraz bardziej senna więc 10 maja zrobiono tomograf który wykazał początek wodogłowia i pilnie miała zabieg założenia zastawki komorowo-otrzewnowej. 17maja zgodnie z planem odbyła się operacja częściowego usunięcia guza. Wynik badania histopatologicznego wykazał że jest to złośliwy guz germinalny z elementami niedojrzałego potworniaka. Po usłyszeniu tej diagnozy świat się dla nas zatrzymał i pojawiło się pytanie co dalej z naszym dzieckiem…

24 maja Martyna trafiła do kliniki onkologii również w CZD gdzie przyjęła pierwszą chemioterapię. Planowane jest leczenie jeszcze trzema cyklami plus radioterapia, prawdopodobnie w międzyczasie czeka ją poważna operacja usunięcia resztek potworniaka. Lekarze niewiele mówią o dokładnych rokowaniach. Po długotrwałym leczeniu Martynkę czeka intensywna, długa rehabilitacja. Martynka codziennie zaskakuje nas swoją determinacją a my dla niej zrobimy wszystko.

 

Pomóc Martynce można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3292 pomoc dla Martynki Szerfchen

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Martynka:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3292 Help for Martynka Szerfchen

 

Aby przekazać 1% podatku dla Martynki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3292 pomoc dla Martynki Szerfchen

 

Martynce można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...