Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MAREK I WALKA Z GUZEM MÓZGU

MAREK I WALKA Z GUZEM MÓZGU

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Marek odszedł. Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy go tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu. Dzięki Wam dłużej był razem z ukochaną rodziną.

Historia Marka:

W 2020 roku, gdy Marek miał 30 lat zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu – glejak III stopnia. Wkroczyliśmy na wojenną ścieżkę, w której celem jest życie. Glejaki to najgroźniejsze nowotwory mózgu. Dotychczas, Marek przeszedł operację cytoredukcyjną guza w styczniu 2021 r., dwumiesięczną protonoterapię i 12 cykli chemioterapii. Chwila spokoju trwała zaledwie 3 miesiące, po których nastąpiła wznowa.

Obecnie, w związku z poważnymi komplikacjami choroby, Marek walczy o to, aby wrócić do codziennego samodzielnego funkcjonowania – czeka go długa, intensywna rehabilitacja. Szansą w tej chorobie może być także dalsze leczenie z zastosowaniem leków oraz metod niedostępnych i nierefundowanych w Polsce, takich jak leczenie celowane oparte na badaniach genetycznych czy immunoterapia. Niestety całość wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, rzędu kilkuset tysięcy złotych.

W związku z tym zwracamy się o wsparcie i przekazanie 1,5 % podatku na subkonto Marka. Jednocześnie chcemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy udzielili nam wsparcia podczas dotychczasowych, trudnych zmagań z chorobą. Wsparcie finansowe Fundacji pozwala na pokrycie codziennych kosztów lekarstw, konsultacji lekarskich, rehabilitacji, zabiegów i badań diagnostycznych.

Nikt na świecie nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji, gdy życie zmusza Cię do porzucenia planów o założeniu rodziny i spełnianiu marzeń, a w zamian narzuca trudną drogę leczenia.

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...