Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MAREK I BARDZO TRUDNA WALKA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

MAREK I BARDZO TRUDNA WALKA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

 

Marek, to 42-letni mężczyzna z niepełnosprawnością ruchową i wrodzonym upośledzeniem umysłowym. Ma trudności nie tylko na poziomie ruchowo-umysłowym, ale również werbalnym, ponieważ nie potrafi mówić. Ponadto, będąc dzieckiem kilkukrotnie uległ wypadkom, w konsekwencji których miał połamane nogi. Niestety, złamania te nie zrastały się prawidłowo, co spowodowało u niego pogłębienie wady postawy. Poza tym jego szybki wzrost oraz nadwaga przyczyniły się do wykształcenia tzw. koślawości kolan.

Wszystkie te rzeczy sprawiły, że po latach doszło także zwyrodnienie bioder. W połowie marca 2021 r. Marek przewrócił się nieszczęśliwie i złamał kość udową. Przeszedł pomyślnie operację gwoździowania kości udowej, jednak pomimo rehabilitacji nie wrócił już do wcześniejszej sprawności.

Marek poruszał się z trudem i tylko przy pomocy balkonika – chód miał chwiejny i niepewny, nie mógł chodzić za długo i za szybko, a schody stały się dla niego dużym wyzwaniem. W listopadzie br. poślizgnął się i przewrócił ponownie i niestety złamał drugą nogę, również w obrębie kości udowej. Ze szpitala powrócił z odleżynami stóp, które dodatkowo komplikują starania o rehabilitację (jego nogi obecnie są w procesie gojenia).

Marek ostatnie miesiące spędził w łóżku, obecnie porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Wcześniejszej sprawności fizycznej we własnym zakresie już nigdy nie osiągnie, ale bardzo ważne jest, aby odzyskał chociaż minimalną sprawność ruchową i wrócił do poruszania się przy balkoniku. Do tego potrzebna jest mu intensywna rehabilitacja, którą będzie mógł rozpocząć zaraz po wygojeniu się ran operacyjnych oraz odleżyn stóp. Bardzo ważne jest, żeby z powrotem stanął na nogi, ponieważ jego wzrost i waga komplikują i utrudniają codzienną opiekę nad nim, a bez pomocy nie jest w stanie funkcjonować.

Marek bardzo potrzebuje profesjonalnej i kompleksowej rehabilitacji uwzględniającej jego niepełnosprawność. Rehabilitacja na oddziale szpitalnym z NFZ to odległe w czasie marzenie, a czterotygodniowa rehabilitacja w centrum rehabilitacyjno-leczniczym to koszt ok. 15 000 zł. Od efektów rehabilitacji uzależniony jest czas jej trwania. Niewykluczone, że Marek może wymagać dłuższej rehabilitacji i wtedy jej koszt będzie nieco wyższy. Im szybciej Marek podejmie rehabilitację, tym szybciej będzie w stanie stanąć na nogi i poruszać się samodzielnie. Pomóż Markowi stanąć na nogi!

 

Pomóc Markowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3455 pomoc dla Marka Kaznowskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Marek:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3455 Help for Marek Kaznowski

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Marka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3455 pomoc dla Marka Kaznowskiego

 

Markowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...