Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

DZIAŁAJĄC RAZEM POKONAM CUKRZYCĘ

DZIAŁAJĄC RAZEM POKONAM CUKRZYCĘ

 

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki z chorobą Marcin odszedł. Pozostanie na zawsze w naszych sercach. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Marcina:

Nazywam się Marcin Waliszewski, mam 40 lat, ukończyłem studia na Uniwersytecie Łódzkim, Wydział Fizyki i Chemii, kierunek chemia. W październiku 2016 roku trafiłem na blok operacyjny z powodu rzadko spotykanego schorzenia przetoki trzustkowo-opłucnowej. W wyniku operacji usunięto mi ogon trzustki wraz z torbielą oraz śledzionę. W maju 2017 roku zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu III insulinozależną. Do 4 stycznia 2019 roku przebywałem na rocznym świadczeniu rehabilitacyjnym z ZUSu. Tego dnia odbyła się także komisja i przyznano mi rentę z powodu nieustabilizowanej cukrzycy. Jestem osobą niepełnosprawną z przyznanym umiarkowanym stopniem. Chciałbym zakupić pompę insulinową, by łatwiej funkcjonować w życiu codziennym. Nie stać mnie jednak na pokrycie całości kwoty.

Z powodu niestabilnej cukrzycy bardzo często nie jestem w stanie, zwłaszcza w nocy kontrolować hipoglikemii. Wcześniej wybudzałem się z objawami drżenia rąk, potliwości i ogólnego osłabienia, lecz choroba postępuje. Zbieram w związku z tym pieniądze na zakup pompy insulinowej, która bardzo ułatwiłaby mi życie. Niestety kwota 17000zł. jest dla mnie nie do osiągnięcia. NFZ nie nie refunduje zakupu pomp dla osób powyżej 26 roku życia. Bardzo proszę o pomoc poprzez wpłaty na konto i 1% podatku.

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...