Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MARCIN JEST JUŻ PO PRZESZCZEPIE SERCA

MARCIN JEST JUŻ PO PRZESZCZEPIE SERCA

 

 

Marcin to 36-letni mężczyzna, tatuś dwójki małych dzieci, 5 letniej Oli i 6 letniej Zuzi.

Historia Marcina jest długa i bardzo skomplikowana. Kiedy zaczynał swoje dorosłe życie, podjął pierwszą prace, poznał miłość swojego życia, i nigdy też nie chorował, wszystko dobrze się układało, wtedy świat wywrócił się dla niego i dla naszej rodziny do góry nogami. Częste przeziębienia, zimne poty i nerwowość, skłoniły nas do poszukania przyczyny. Diagnoza była druzgocąca nowotwór ziarnica złośliwa IV stopnia z przerzutami do płuc. Marcin podjął leczenie, z bólem serca, ale pełny nadziei patrząc w przyszłość powtarzał dam radę, kiedy lekarze mówili, że nic nie mogą obiecać.

Ale młody organizm nie poddawał się i walczył, po dwóch latach leczenia, mogliśmy w końcu spokojnie spać. Organizm dochodził do siebie, znów wszystko zaczęło się układać.

Niestety przebyty nowotwór, 18 cykli chemii i radioterapia nie dały o sobie zapomnieć. 7 lat po zakończeniu leczenia na ziarnice, obciążone wcześniejszym leczeniem serce zaczęło się poddawać. W 2016 roku przeszedł pierwszy rozległy zawał, za kilka miesięcy następny. Okazało się, że serce jest na tyle niewydolne, że nie może już funkcjonować bez wspomagania. Wtedy też, lekarze podjęli decyzję o przeszczepie serca. Zaczęły się długie pobyty w szpitalu i kolejna walka o przeżycie. Z miesiąca na miesiąc stan zdrowia coraz bardziej się pogarszał leki, które przyjmował na jedno pomagały na drugie szkodziły. Wytworzyło się niebezpieczne i nieodwracalne ciśnienie płucne, kolejny cios. Płuca i serce już długo nie wytrzymają, potrzebny będzie pilny przeszczep, tych dwóch tak ważnych organów do przeżycia. Od sierpnia 2020 roku Marcin, czeka na przeszczep płucoserca. Kiedy dzwoni telefon, serce bije nam szybciej czy to już, czy to ten czas. Głęboko wierzymy, że wszystko się uda, że Marcin znów będzie mógł cieszyć się życiem jak dawniej, że doczeka I Komunii sowich córeczek.

Do tej pory finansowo Marcin, wspólnie z rodziną dawał sobie radę, nigdy nikogo nie prosił o pomoc. Wydatki na leczenie takie jak leki, rehabilitacja, wyjazdy do kliniki oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów, coraz częściej przekraczają budżet rodziny. Stąd moja prośba o pomoc. Dochód rodziny Marcina, to renta i zasiłek opiekuńczy. Przy tak niskich dochodach musiał zrezygnować z wynajętego mieszkania i przeprowadzić się do rodziców. Dlatego też jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc, aby ten wspaniały młody człowiek mógł cieszyć się życiem jak najdłużej, aby mógł wrócić do swoich kochających córeczek i żony, do nas.  Bez Waszej pomocy nie damy już rady. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc ludzi dobrej woli.  Dziękuje bardzo

 

AKTUALIZACJA

Marcin ma nowe zdrowe serduszko, bije już bez wspomagania. Operacja trwała aż 11 godzin, pomimo bardzo złego stanu zdrowia, gdyż w czasie operacji Marcin przechodził ciężką infekcje i początek sepsy wszystko się udało. Teraz walczy ze spustoszeniem, które wywołała posocznica. Ciężkie zapalenie wątroby, ciśnienie płucne, i ciągłe dializy nerek, ma problemy z mówieniem, który jest wywołany udarem, do którego doszło w czasie operacji, nie pozwalają to  Marcinowi normalnie funkcjonować, i rozpocząć rehabilitacje. Głęboko wierzymy, że będzie dobrze, że On to wszystko przetrwa.

Zawsze był silny i pogodnie nastawiony do życia, nowotwór, zawały, sepsa, i teraz przeszczep serca i kolejne spustoszenie organizmu po posocznicy – modlimy się o to żeby i teraz było dobrze. Marcin już dosyć wycierpiał w soim młodym życiu,  teraz ma nowe zdrowe serduszko, jest w dobrych rękach, potrzebuje tyko czasu.

 Pozostało nam czekać i modlić się.   

siostra Marcina

Weronika

 

Pomóc Marcinowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2845 pomoc dla Marcina Dawidziaka”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Marcin:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2845 Help for Marcin Dawidziak”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Marcina:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2845 pomoc dla Marcina Dawidziaka”

 

Marcinowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...