Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

NASZ MAŁY SYNEK MARCELEK I TRUDNA WALKA Z BIAŁACZKĄ

NASZ MAŁY SYNEK MARCELEK I TRUDNA WALKA Z BIAŁACZKĄ

 

 

Marcelek ma 1,5 roczku i od 23 listopada walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną typ Common. Pod koniec października z trwającą od paru dni gorączką trafiliśmy do Szpitala w Myślenicach, tam stwierdzono u synka sepsę i neutropenię. Po dwóch tygodniach wyszliśmy do domu pełni nadziei, że to koniec koszmaru naszego maleństwa. Niestety nie trwało to zbyt długo…

23 listopada znów trafiliśmy do szpitala tym razem do Uniwersyteckiego w Krakowie. Myśleliśmy że to pewnie powikłania po wcześniejszym zakażeniu tj. sepsie. Gdy przekierowano nas na oddział Onkologii i Hematologii nie wierzyliśmy że to dzieję się naprawdę…

Ten piątek zapamiętamy do końca życia: wszystko działo się bardzo szybko, badania i biopsja i za parę godzin diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Nasz mały synek do niedawna tryskający energią musi zmierzyć się i walczyć z tak podstępną chorobą.

W tym samym dniu została włączona sterydoterapia, a następnie chemioterapia, po której Marcelek opadał z sił. Zaczęły wypadać włoski, miał problem z chłodzeniem i apetytem. Do tego wszystkiego dołączyły powikłania zakrzepowe. To tylko skrót tego, co do tej pory przeszliśmy i sporo jeszcze przed Marcelkiem i nami.
Niestety pobyt w szpitalu wiąże się z kosztami dojazdu, zakupem środków higienicznych, lekarstw itp.
W związku z tym, że Marcelek jest małym dzieckiem zajmujemy się nim razem z mężem. W domu z utęsknieniem czeka na niego starsza siostra Milenka.

Mimo ogromnego bólu i cierpienia Marcelek walczy z całych sił o to, by pokonać tą straszną chorobę a my jako rodzice chcemy być z nim cały czas. Dlatego zwracamy się do państwa o pomoc finansową i przekazanie wpłat na konto i 1% podatku dla naszego Marcelka.

Z góry dziękujemy.

 

Pomóc Marcelkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2162 pomoc dla Marcelka Łopaty”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Marcelek:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2162 Help for Marcelek Lopata”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Marcelka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2162 pomoc dla Marcelka Łopaty”

 

Marcelkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

pat0
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook