Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKI ANTOŚ I TRUDNY POCZĄTEK ŻYCIA…

MALUTKI ANTOŚ I TRUDNY POCZĄTEK ŻYCIA…

Ant

 

 

 

Antoś urodził się 24 listopada 2015 r. w 34 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie, w zamartwicy, jedynie 3 punkty w skali Apgar, z ciężką niewydolnością oddechową w szpitalu w Piszu, skąd został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie na Oddział Intensywnej Terapii. Tam spędził pierwsze bardzo trudne 3 miesiące swojego życia (posocznica, drgawki noworodka, zaburzenia rytmu serca, niedokrwistość i wiele innych nieprawidłowości związanych z jego ciężkim stanem).

W związku z nieprawidłowościami w budowie jego ciała, po konsultacji genetycznej pobierano mu krew kilkakrotnie w celu potwierdzenia lub wykluczenia chorób genetycznych (w sumie 31 badań). Mimo wielu prób odłączenia go od respiratora, Antoś nie dawał rady sam oddychać. 18 lutego został wypisany do domu i przekazany pod opiekę Hospicjum Domowego Caritas.

W domu był zaledwie 7 dni, po czym z powrotem trafił do Szpitala na Oddział Intensywnej Terapii w Olsztynie, a za jakiś czas na Oddział Patologii i Wad Wrodzonych. Tam spędził kolejne miesiące, jego stan pogarszał się i poprawiał na przemian. W tym czasie nauczył się jeść z butelki (przez 4 miesiące był karmiony sondą), potem jeść zupki łyżeczką.

28 kwietnia udało się odłączyć go od respiratora i do dziś daje radę, aczkolwiek czasowo potrzebuje tlenoterapii. Jego materiał genetyczny został wysłany na kolejne badania (w sumie około 40 ). Wyniki,  które przyszły dotychczas, są prawidłowe, czekamy na analizę kolejnych.

Diagnoza na dzień dzisiejszy to: zespół dziecka wiotkiego oraz przewlekła niewydolność oddechowa i niedoczynność tarczycy. Ze względu na opóźniony rozwój ruchowy Antoś potrzebuje intensywnej rehabilitacji, leków oraz materiałów medycznych takich jak cewniki do odśluzowywania z rurki tracheo, które są refundowane, ale niestety tylko w niewielkiej ilości.

Mimo tak trudnego początku życia, Antoś jest dzieckiem radosnym i pogodnym, ale bardzo potrzebuje pomocy w leczeniu. Będziemy wdzięczni za każdą najmniejszą pomoc.55

Pomóc Antosiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 632 pomoc dla Antosia Nerkowskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Antos:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 632 Help for Antos Nerkowski

Aby przekazać 1,5% podatku dla Antosia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 632 pomoc dla Antosia Nerkowskiego

 

Antosiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...