Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKI MAKSYMILIAN I BARDZO TRUDNA WALKA Z NOWOTWORAMI

MALUTKI MAKSYMILIAN I BARDZO TRUDNA WALKA Z NOWOTWORAMI

 

Gdy nasz synek, Maksymilian miał 7 miesięcy zdiagnozowano u niego hepatoblastomę – nowotwór wątroby. Konieczne było natychmiastowe włączenie leczenia onkologicznego i przeszczepienie wątroby. Synek przyjmował chemioterapię przez 6 miesięcy. Kilka miesięcy po zakończeniu leczenia pojawiła się choroba poprzeszczepowa PTLD i naciek na migdałku. Jednocześnie kolonoskopia wykazała liczne polipy na jelicie grubym. Tym razem zastosowano leczenie biologiczne. Po raz kolejny wyszliśmy z synkiem ze szpitala z nadzieją, że już tam nie wrócimy. Niestety zaczęły pojawiać się stolce z krwią i usłyszeliśmy kolejną diagnozę- nowotwór jelita grubego- pozaszpikowa postać szpiczaka. Synek przeszedł następną już drugą półroczną chemioterapię. Tym razem bardzo ciężko ją znosił. Drugie leczenie onkologiczne zakończyliśmy w sierpniu 2022r.

Obecnie synek ma prawie 4 latka. Badania genetyczne wykazały mutację w genie BRCA1 i TP53, ma Zespół Li-Fraumeni. Na jelicie grubym jest ponad 100polipów co grozi koniecznością usunięcia jelita. Nie ma metody leczenia tego rodzaju polipów poza resekcją lub usunięciem jelita grubego. Z racji przeszczepu synek nie ma zespolonych mięśni brzuszka przez co pojawiła się duża przepuklina. Pierwsze leczenie cytostatykami trwale uszkodziło również słuch Maksia. Od dwóch lat nosi aparaty słuchowe.

Wydatki związane z leczeniem synka są duże przede wszystkim ze względu na koszty przejazdów i noclegów w Warszawie przy Centrum Zdrowia Dziecka oraz suplementacji i wizyt prywatnych u specjalistów. Jest to również wymiana co kilka lat aparatów słuchowych i częste dostosowywanie fotelika samochodowego do potrzeb rozwojowych synka uwzględniając jego przepuklinę brzuszną.  Nasze dziecko jest pod opieką Poradni: Onkologicznej; Transplantacji Wątroby; Gastrologicznej; Audiologii i Foniatrii; Genetycznej i Immunologicznej. Prywatnie odwiedzamy protetyka słuchu i dietetyka. Synek korzysta z rehabilitacji ruchowej i rehabilitacji logopedycznej.

 

Pomóc Maksymilianowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3905 pomoc dla Maksymiliana Matyja

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Maksymilian:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3905 Help for Maksymilian Matyja

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Maksymiliana:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3905 pomoc dla Maksymiliana Matyja

 

Maksymilianowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...