Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MAJECZKA I WALKA Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

MAJECZKA I WALKA Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Majeczka odeszła… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo ją kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane… Dziękujemy wszystkim za pomoc w jej leczeniu

Historia Majeczki:

Majeczka ma 3 latka i choruje na neuroblastomę 3 stopnia z dodatnim genem N-Myc+. Jest to złośliwy nowotwór przestrzeni zaotrzewnej i otrzewnej przy nadnerczu. W domu mamy jeszcze dwie córki Lenka 9 lat i Basia 7 lat.

O Majki schorzeniu dowiedzieliśmy się przypadkiem. Po przebytej infekcji pojechaliśmy na SOR z bolacym brzuchem 27 sierpnia 2021r. Ten dzień przewrócił nasze życie do góry nogami. Jakby Świat się zawalił. Mieliśmy zrobione USG gdzie zostały uwidocznione zmiany. Od razu przeszliśmy na oddział onkologii i hematologii dziecięcej, gdzie została rozszerzona diagnostyka, która potwierdziła podejrzenia onkologa. W protokole dostaliśmy 50 -60 % szans.

Na chwilę obecną jesteśmy po 8 blokach chemioterapii . Tydzień temu przeszliśmy aferezę (pobranie komórek macierzystych) do autoprzeszczepu. Resekcję guza mamy zaplanowana na 25 stycznia. Moi drodzy, jeszcze przed nami bardzo wiele autoprzeszczep, radioterapia i immunoterapia. Potrzebna jest nam pomoc na koszty leczenia córeczki.

Po trzykrotnym przełożeniu operacji w końcu nadszedł ten dzień. 3 lutego odbyła się operacja Majeczki. Trwała ona 7 godzin . To były najgorsze godziny naszego życia.  Na widok doktora serce szybciej zabiło i zrobiło się gorąco . Na szczęście doktor nam oznajmił ze wszystko się udało Guz został w całości usunięty razem z nadnerczem . Operacja była ciężka I radykalna. W tym momencie nabieramy sił do następnej walki . Badania kontrolne czy jesteśmy w remisji i  przed nami autoprzeszczep .

Po zakończonym leczeniu będzie potrzebna szczepionka przeciw wznowie Neuroblastomy można ją zrobic w USA ale jej koszt całkowity to półtora miliona . Prosimy o pomoc!!! Każda cegiełki się liczy !!! 

 

PLN

DotPay

 

 

 

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...