Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

ABY NASZA KOCHANA CÓRECZKA MAJA MOGŁA CHODZIĆ

ABY NASZA KOCHANA CÓRECZKA MAJA MOGŁA CHODZIĆ

 

Maja jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia. Zmaga się z bardzo rzadkim zespołem genetycznym Cornelii de Lange, oraz szeregiem wad wrodzonych,które wymagają specjalistycznego leczenia między innymi: wada serca ( ubytek międzykomorowy i przetoka wieńcowo – płucna), ektopia miednicza nerki prawej,problemy zwieraczowo – wypieraczowe (jest pampersowana), refluks, wada wzroku, wada słuchu (po drenażu wysiękowego zapalenia uszu) rozszczep podniebienia, wrodzone zarastanie nozdrzy tylnych po stronie lewej (aktualnie po czterech operacjach), syndaktylia palców u stóp.

Córka nie porusza się samodzielnie i nie mówi. Dodatkowo rok temu usłyszeliśmy kolejną diagnozę jaką jest drugi przypadek w Polsce a 141 na świecie mutacji w genie USP7 zwanym zespołem Hao – Foutain. Jest to jeszcze dla nas wielka niewiadoma. Jesteśmy w kontakcie z profesorem z kliniki w Heidelbergu (Niemcy), który specjalizuje się w danej mutacji, jak i z profesor Wierzbą z Gdańska.

Maja w związku ze swoją jednostką chorobową, ma zdolność do łapania częstych infekcji górnych dróg oddechowych. W związku z nawracającymi infekcjami prowadzimy nauczanie indywidualne w domu w ramach którego przyjeżdżają  nauczyciele 4 razy w tygodniu. W wieku 6 lat Maja przeszła ciężkie zapalenie płuc, które doprowadziło do sepsy i 90% regresu. Wciąż zmagamy się ze skutkami po sepsie i walczymy o jej usprawnienie, ale prowadzimy walkę z nierównym przeciwnikiem, gdyż każda kolejna infekcja hamuje powrót do sprawności, dlatego tylko systematyczna rehabilitacja jest dla Mai szansą na lepsze funkcjonowanie.

Córka jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów z Lublina, Gdańska, Warszawy, Rzeszowa, Krosna i Sanoka. Oprócz tego Maja jest rehabilitowana trzy razy w tygodniu metodą Vojty, Bobath, terapii powięziowej, integracji sensorycznej i raz w tygodniu uczęszczamy do logopedy. Niestety z powodu przewlekłej choroby córki wskazane jest kontynuowanie rehabilitacji jak dotychczas, jednak koszty z tym związane znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe.

Koszty leczenia, dojazdów i wizyt u specjalistów oraz rehabilitacji są bardzo wysokie, a postępy Mai dają nadzieję na to, że zacznie ona ponownie chodzić i cieszyć się dzieciństwem jak jej rówieśnicy. Jednym z  marzeń Mai jest móc chodzić dlatego będziemy wdzięczni za pomoc w jego spełnieniu.

 

Pomóc Mai można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3944 pomoc dla Mai Kurpiel

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Maja:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3944 Help for Maja Kurpiel

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Mai:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3944 pomoc dla Mai Kurpiel

 

Mai można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...