Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MOJA BARDZO TRUDNA WALKA Z GUZEM MÓZGU

MOJA BARDZO TRUDNA WALKA Z GUZEM MÓZGU

 

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Łukasz odszedł. Pozostanie na zawsze w serach tych, którzy go tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Łukasza:

Nazywam się Łukasz Wodarczyk. Urodziłem się 29.01.1988 od 13 lat choruję na guza mózgui Moim najgorszym dniem był 13.10.2006 w piątek bo wtedy właśnie mi go wykryto. 25.10.2006 przeszedłem pierwszą operację i usunięto guza. Od 10.01.2007 byłem leczony w Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przebyłem leczenie chemioterapią i radioterapią, leczenie trwało ponad rok. Byłem pod stałą opieką poradni onkologicznej. Kolejnym ciosem w moim życiu był 2011 kiedy wykryto u mnie wznowę guza mózgu podałem się kolejnej udanej operacji

Konsylium w Centrum Onkologii w Gliwicach stwierdziło, że ponownej chemioterapii ani radioterapii nie wymagam i zostałem bez leczenia, byłem pod stała opieką onkologiczną. W badaniu rezonansem magnetycznym w 2016 wykryto kolejnego guza mózgu podałem się trzeciej najcięższej operacji  Rozeszła się rana pooperacyjna i niestety odroczono mi chemioterapie i radioterapię.

W 2017 zdecydowano się na przeszczep skóry w miejscu rozejścia się ranny. Po zagonieniu głowy wykonano kolejny rezonans, który ukazał kolejnego guza w głowie, zostałem podany chemioterapii i radioterapii, lecz guz w głowię dalej pozostał. Zdecydowano o kontynuacji leczenia chemioterapią . Po 14 miesiącach leczenia guz kolejny raz urósł zdecydowano na zmianę leku . Po wykonaniu kolejnego rezonansu guz niestety po raz kolejny urósł. Podjęto decyzje o zmianie na inna chemioterapię.

Niestety kolejna operacja nie wchodzi w grę gdyż stracę mowę i przestanę chodzić, nie można naświetlać guza bo jest zbyt rozległy. Guz wywołuje napady padaczkowe. Niestety wyczerpują się metody leczenia w Polsce. Znalazłem klinikę w Niemczech która zajmuje się leczeniem  guzów mózgu. Niestety koszty leczenia są bardzo duże i nie stać mnie na leczenie

 

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...