Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

KOCHANY TATUŚ, MĄŻ WALCZY Z NOWOTWOREM

KOCHANY TATUŚ, MĄŻ WALCZY Z NOWOTWOREM

 

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Łukasz odszedł. Pozostanie na zawsze w serach tych, który go tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Łukasza:

Łukasz 34-letni fantastyczny, pełny pozytywnej energii i zawsze uśmiechnięty człowiek. Wnuczek, syn, brat, ojciec 11-miesięcznego Tymona i mój ukochany mąż! Gdybyśmy mogli, cofnąć czas to dla nas ten rok mógłby, się w ogóle nie zaczynać.

W styczniu u Łukasza pojawiły się: świąd skóry, rubinowe zabarwienie moczu i zażółknięcie białek ocznych. Wyniki badań wykazały podwyższoną bilirubinę i z podejrzeniem żółtaczki został skierowany do szpitala na oddział zakaźny. Wykonano zabieg protezowania drog żółciowych. Po dogłębnych badaniach dostał diagnozę: Nowotwór o nieokreślonym charakterze (wątroba, pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe). Guz w segmencie VI/VII wątroby penetrujący do wnęki wątroby z wtórną cholestezą.

SZOK, niedowierzanie! Ale jak to?! Jakim cudem?! Każdy z nas dostał obuchem w głowę. Pojawiły się łzy, morze łez… My płakaliśmy- tylko nie on! Łukasz zacisnął zęby i powiedział damy radę!

Celem kontynuacji leczenia była operacja, wyznaczona na 11 lutego. Szereg badań: tomografy, rezonans, codzienne wizyty w Krakowie spotkania z lekarzami dawała szanse, że tego dnia koszmar się skończy! Pęcherzyk żółciowy zostanie usunięty i 2/3 wątroby- taki był cel, założenie lekarzy.

Jednak nie, za mały krzyż niesiemy! Kolejny SZOK! Nigdy nie zapomnę telefonu od lekarza „Pani Moniko, nie mam dobrych wiadomości. Guza nie dało się usunąć, jest na żyle wrotnej, on by się wykrwawił podczas operacji”. Krew odpłynęła mi w jednym momencie! Boże co teraz? Płakaliśmy kilka dni. W końcu podnieśliśmy się i podejmujemy walkę o życie Łukasza. Dnia 16 lutego 2021r został wypisany do domu.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że wróg, z jakim będziemy walczyć to Cholangiocarcinoma.

Czekają nas kolejne konsultacje lekarskie a naszym celem działania jest odszukanie pomocy w Polsce lub za granicą. W tym momencie nie stać nas na finansowanie dalszego leczenia z własnych środków. My dla Łukasza zrobimy wszystko i będziemy walczyć, działać a Ty, jesteś nam potrzebny/a w osiągnięciu celu- Zatrzymania choroby.

Jesteśmy pełni nadziei i energii, wierzymy, że się uda! Łukasz już podjął walkę o dalsze, wspólne życie. Prosimy o pomoc

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...