Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

LUKASZ I TRUDNA WALKA Z GUZEM MÓZGU

LUKASZ I TRUDNA WALKA Z GUZEM MÓZGU

 

Witamy. Jesteśmy rodzicami Łukasza. Łukasz ma 8 lat. Na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że Łukasz ma nowotwór mózgu, a dokładniej  Medulloblastoma WHO G4 Non=Shh, Non=WNT, N-Myc (-), C-Myc(-).Łukasz jest najstarszym z naszej piątki dzieci (dwoje w wieku przedszkolnym i 2 młodsze).

Łukasz od listopada do połowy grudnia ubiegłego roku cierpiał na napadowe bóle głowy, senność i wymioty. Wydawałoby się, że to zwykłe objawy. Jednak nic bardziej mylnego. Chodziliśmy wraz z synem od lekarza do lekarza słysząc, że albo pasożyty albo wada wzroku. Do okulisty musieliśmy udać się prywatnie, bo kolejki były długie. Okulistka zdiagnozowała obrzęk zastoinowy tarczy nerwu wzrokowego i odesłała do neurologa. Do neurologa udaliśmy się również prywatnie, bo na NFZ mielibyśmy termin dopiero we wrześniu tego roku. Nie mogliśmy czekać. Wizyta odbyła się jeszcze w styczniu. 31.01.2022 trafiliśmy na oddział w Olsztynie  z przypuszczeniem guza/torbiela lub wodniaka. Niestety potwierdziło się najgorsze, MRI nie pozostawiało złudzeń-niejednolita masa z tyłu głowy – przypuszczalnie rdzeniak płodowy.

Następnego dnia zostaliśmy transportowani do Warszawy do IP-CZD, gdzie  2 lutego 2022r. odbyła się operacja subtotalnego usunięcia guza.

Nie obyło się bez niespodzianek, bo kilka godzin po operacji w główce naszego dziecka zrobiła się odma i trafił ponownie na blok operacyjny. Założono drenaż, później zastawkę, którą ma do dziś i prawdopodobnie będzie miał przez resztę życia. 12 lutego Łukasz przyjął pierwszą dawkę chemioterapii. Mieliśmy po operacji 2 cykle 5 dniowe wlewów i 2 cykle 3 dniowe. Następnie była od maja  6 tygodniowa radioterapia. Naświetlanie główki i kręgów na których był przerzut.  Do 4tego tygodnia było bez komplikacji, te jednak zaczęły się i trzymają się do dzisiaj– jest to brak łaknienia, waga leci na łeb. Łukaszek waży ledwo 17 kg! To zdecydowanie za mało na 8 letnie dziecko.

Po radioterapii zaczęliśmy chemię przypominającą przyjmujemy VCR w Wojewódzkim  Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie oraz Packery w IP-CZD w Warszawie. Łukasz ma orzeczenie o niepełnosprawności. Wyjazdy są częste, bywają takie, po których wracają z niczym. Łukasz nie może poruszać się transportem publicznym a koszt jednego wyjazdu do Warszawy to 400 zł, a gdzie jeszcze wyżywienie czy parkingi? Łukasz dostaje też często drogie leki, które nie są refundowane. Z racji spadków wagi musi przyjmować również nutridrinki, które są kosztowne.  Szczerze jest nam finansowo bardzo źle.  Nie prosimy dla siebie, ale dla naszego dziecka – pomóźcie nam pociągnąć dalej tę walkę, bo sami nie damy rady. Można nas znależć na facebook’u pod hasztagiem #ArmiaMałegoŁukasza.

 

Pomóc Łukaszowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3453 pomoc dla Łukasza Jędrzejewskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Lukasz:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3453 Help for Lukasz Jedrzejewski

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Łukasza:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3453 pomoc dla Łukasza Jędrzejewskiego

 

Łukaszowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...