Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

LILIANKA I WALKA Z GUZEM MÓZGU

LILIANKA I WALKA Z GUZEM MÓZGU

 

 

Lilianka to rozgadana, pogodna, drobniutka, ale bardzo zwinna i sprawna typowa cudowna prawie czterolatka. Nasza córeczka. Iskierka, która kocha cały świat – z wzajemnością! Dotychczas rosła i rozwijała się wspaniale, nie dolegało jej nic poza zwyczajowymi dla przedszkolaków infekcjami, z których gładko wychodziła. Tym razem było inaczej – pod koniec stycznia przyniosła do domu tzw. ‘jelitówkę’, którą przechorowała cała rodzina, ale tylko Lili nie mogła po niej dojść do siebie – wyraźnie przygasła, była osłabiona. Na początku lutego pojawiły się pierwsze objawy neurologiczne – lekko chwiejny chód, wieczorne bóle głowy, czasem poranne wymioty, słabszy słuch, ale nic nie przygotowało nas na tę okrutną diagnozę, którą usłyszeliśmy 8 lutego 2019 roku: guz pnia mózgu. Bezpieczny świat jaki dotąd znaliśmy runął.

A potem było jeszcze gorzej, bo do diagnozy dołączały kolejne przymiotniki: rozlany, nieoperacyjny, złośliwy, glejak.

Przed nami mnóstwo decyzji, do podejmowania których czujemy się zupełnie nieprzygotowani… Jesteśmy przerażeni słysząc, że nawet biopsja zagrażałaby podstawowym funkcjom życiowym Lili. Wierzymy, że naszej Córeczce uda się wyzdrowieć. Jednak każdy dzień jest przepełniony strachem o życie ukochanego dziecka. Nie ma dnia bez bólu i rozpaczy. Nie ma godziny bez bezsilności i bezradności.

Nasz instynkt przetrwania podsyca wiarę w postęp współczesnej medycyny: widzimy w bazach prób klinicznych ogromne ilości wpisów (niezrozumiałe dla nas, laików), tysiące ludzi pracują nad przesuwaniem granic „uleczalności”, podsyca też nadzieję, że znajdziemy tego kogoś, kto to ogarnie….
Na tym etapie szukamy optymalnej ścieżki leczenia, ale tak naprawdę to szukamy ludzi:
• lekarzy, którzy zarówno orientują się w postępach medycyny, moją do nich możliwie łatwy dostęp, jak też mają doświadczenie w leczeniu tego typu guzów;
• rodziców dzieci, które zostały wyleczone – wszelkie wskazówki, jak i sam opis ścieżki są dla nas na wagę złota;
• rodziców dzieci, którym się nie udało – wiemy, że to może być koszmarnie trudne dla obu stron, ale podpowiedzi typu: ”nie idźcie to drogą, to ślepy zaułek” lub „to szarlataneria” będą dla nas bardzo pomocne…

Patrzymy na naszą dziewczynkę, po której na oko nie widać żadnej choroby (objawy neurologiczne po wszczepieniu zastawki i drenów zelżały) i błagamy – pomóżcie nam ją uratować!
Prawdopodobnie będzie też nam potrzebne wsparcie finansowe.

 

Pomóc Liliance można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2133 pomoc dla Liliany Mierzejewskiej”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Liliana:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2133 Help for Liliana Mierzejewska”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Lilianki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2133 pomoc dla Liliany Mierzejewskiej”

 

Liliance można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook