Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

LAURKA STAJE DO WALKI Z GUZEM MÓZGU

LAURKA STAJE DO WALKI Z GUZEM MÓZGU

 

Hej! Jestem Laura mój młodszy brat Alek mówi do mnie Lala. Właśnie skończyłam 6 lat. Jestem zwykłym dzieckiem jak każde inne, chociaż mama i tata mówią, że ja i mój brat jesteśmy dla nich całym światem. Uwielbiam zabawy z moimi koleżankami, lubię chodzić do przedszkola i jak każde dziecko chciałabym mieć zwykłe spokojne dzieciństwo. Ale niestety… teraz , właśnie już teraz… tak niespodziewanie i szybko musze zmienić się w bohaterkę  by stoczyć walkę z nierównym przeciwnikiem jakim jest guz mózgu, który pojawił się w mojej małej głowie. Ja i moi rodzice prosimy was o pomoc w walce z tym potworem. Aby znowu było nudno, abym mogła śmiać się, płakać gdy stłukę kolano i rozrabiać jak na przedszkolaka przystało.

Laurka ma 6 lat  … to pogodne beztroskie dziecko, bez świadomości w jakiej sytuacji właśnie się znajdujemy. Świat się zatrzymał a po chwili runął na nas z całą siłą jaką mogę sobie wyobrazić. Święta Wielkiej Nocy 2023, upadek stłuczenie głowy, nic się nie działo ale dla spokoju sumienia pojechałam z Laurą na SOR, lekarz powiedziała, że wszystko jest OK, ale dla pewności zrobiono TK. W wyniku badania ani śladu po uderzeniu, badania neurologiczne w całkowitej normie ALE są zwapnienia w okolicy szyszynki i móżdżku. Informacja od lekarzy dla nas rodziców: do rozważenia rezonans oraz kontrola w poradni neurologicznej.

Oczywiście udaliśmy się do neurologa, po raz kolejny badania neurologiczne i wszystkie odruchy w normie, skierowanie na RMI.

26.05 Dzień matki, który zapamiętam do końca życia... Laurka była bardzo dzielna przetrwała całe badanie rezonansem magnetycznym bez narkozy i wstała jak bohaterka. Po badaniu wybiegła za nami Pani z pracowni RMI mówiąc, że wyniki otrzymamy szybciej, a nie w ciągu 14 dni jak to zwykle bywa. Czerwona lampka mi się zapaliła, z jakiej racji my mamy otrzymać wyniki szybciej ?!?!?

31.05 o 9:30 dostałam e-maila  z opisem rezonansu. Wtedy dowiedzieliśmy się, że nasza  mała Laurka ma guza mózgu.

Pustka, złość, szał, masa pytań w głowie … dlaczego ona???

Tego samego dnia udało nam się dostać na konsultacje do neurologa…  i pierwsze potwierdzenie, guz mózgu.

01.06 – Dzień dziecka – nie takie mieliśmy plany na ten dzień i nie tak to miało wyglądać.

Konsultacja u neurochirurga w Lublinie. konsultacja w biegu załatwiona przez neurolog, nie jest dobrze pomyślałam.

02.06 – Konsultacja w Warszawie, pierwsze informacje “zmiana rozrostowa w obrębie robaka i lewej półkuli móżdżku, widoczne zwapnienia i silne wzmocnienia po kontrastowe w powierzchniowych warstwach górnego robaka. najprawdopodobniej GANGLIOGLIOMA. ”

06.06 – konsultacja w Łodzi potwierdziła informacje z Warszawy.

Obecnie jesteśmy po konsultacjach u specjalistów z GCZD. Tam usłyszeliśmy, że w diagnostyce różnicowej należy wziąć też pod uwagę gwiaździaka włosowatokomótrkowego, co potwierdziła również klinika w Tubingen.

W Polsce to właśnie specjaliści z GCZD są naszymi aniołami stróżami.

Konsultacje z prof. Schuhmannem i całym jego zespołem z kliniki w Tubingen trwają, jesteśmy w trakcie szczegółowych badań związanych z chorobą nowotworową naszej córeczki. W tym kierunku zawierzamy całą naszą nadzieje.

Wszystkie zgromadzone przez nas informacje i liczne kontakty, które pozyskałam prowadzą do Tubingen w Niemczech i do profesora Schuhmanna. Tam Laura ma szanse na normalne życie i skuteczną operacje, najmniej inwazyjną, która najzwyczajniej w świecie zaoszczędzi jej cierpienia.

Bo żadne dziecko nie powinno tego przechodzić !!!

Dlatego wraz z mężem i młodszym bratem  Laurki chcieliśmy prosić najszczerzej jak umiemy, z całego serca o pomoc w zebraniu środków na operacje Laurki w Tubingen. Nie wykluczone, że później potrzebne będzie dalsze leczenie co również niesie za sobą ogromne koszty. Potrzebna będzie także rehabilitacja by nasza córeczka mogła żyć tak jak gdyby to był tylko koszmar z którego my wszyscy się obudzimy. Taka jest nadzieja.

 

Pomóc Laurze można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3721 pomoc dla Laury Kuzdra

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kuzdra:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3721 Help for Laura Kuzdra

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Laury:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3721 pomoc dla Laury Kuzdra

 

Laurze można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...