Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UKOCHANA CÓRECZKA LAURA I WALKA Z BIAŁACZKĄ

UKOCHANA CÓRECZKA LAURA I WALKA Z BIAŁACZKĄ

 

Jeszcze rok temu w lipcu moja córka była zdrowa. Zlecono badanie morfologii, wszystko było w normie , jej płytki krwi wynosiły 218 tys. W sierpniu tego roku przeszła kolej na badania. Dokładnie 06.09.2023 udałyśmy się do laboratorium z córką celem oddania krwi, po kilku godzinach zadzwoniono do mnie aby natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdyż płytki krwi wyniosły 24 tys, gdzie norma to 200 tys.

Lekarz na teleporadzie od razu wypisał skierowanie do szpitala i kazał natychmiast się zgłosić. Trafiłyśmy z moja córka Laurą na oddział pediatryczny do Pucka, tam spędziłyśmy tydzień czasu, lekarze czekali na wzrost płytek, gdyż małopłytkowość u dzieci jest dosyć częstą przypadłością . Niestety płytki nie urosły , zabrano nas stamtąd do szpitala UCK w Gdańsku na oddział dzienny pediatryczny i hematologii, wydawało się , że po podaniu immunoglobulin wszystko będzie w porządku, ale przed tym badaniem trzeba było przebadać szpik i wówczas zaczął się dla nas dramat. Wyniki badania szpiku okazały się nieprawidłowe , powiedziano nam, że są podejrzenia białaczki.

Wówczas przeniesiono nas na oddział hematologii i onkologii, gdzie córka miała robione 3 kolejne biopsje i trepanobiopsje, okazało się , że ma MDS – czyli zespół melodysplatyczny, jej szpik jest niewydolny i konieczny jest przeszczep szpiku kostnego. Dodatkowo znaleziono w szpiku blasty czyli nieprawidłowe komórki . Bardzo długo czekaliśmy na diagnozę bo dwa miesiące . To był koszmar ciągłe życie w niepewności . Po tym czasie przeprowadzono kolejną serię badań i zabiegów i stwierdzono u Laury białaczkę szpikową M7 – najgorszy typ z możliwych oraz grupę wysokiego ryzyka co oznacza że po wyleczeniu blokami chemioterapii konieczny jest przeszczep szpiku kostnego. Czekam teraz na znalezienie dawcy . Na pewno będziemy musieli często przemieszczać się do innych szpitali, gdyż w Gdańsku nie wykonują przeszczepu szpiku , wiem też od Pani doktor że nie wszystkie leki są refundowane i będziemy musieli zakupić część leków sami, również teraz jest nam ciężko gdyż jak widać po wypisach i badaniach często podróżujemy do szpitala, wówczas nie mogę pracować. Jest na potrzebna pomoc w kosztach leczenia córeczki. Zrobimy wszystko aby była zdrowa.

 

Pomóc Laurze można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3823 pomoc dla Laury Dymarkowskiej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Laura:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3823 Help for Laura Dymarkowska

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Laury:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3823 pomoc dla Laury Dymarkowskiej

 

Laurze można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...