Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

WALKA Z BÓLEM I OKRUTNĄ CHOROBĄ

WALKA Z BÓLEM I OKRUTNĄ CHOROBĄ

 

 

Cześć. Mam na imię Laura, mam 36 lat. Choruję na endometriozę DIE,  adenomiozę, gruczolistość otrzewnej miednicy.

Znajomi kojarzą mnie jako osobę uśmiechniętą, z pozytywnym nastawieniem do życia i ludzi, co nie pasuje do obecnych dolegliwości, z którymi obecnie codziennie się mierze. Wiele osób, które mnie znają, spotykają na ulicy i w pracy nawet nie podejrzewają, że borykam się z takim problemem. Powszechnie uważa się, że osoby obłożnie chore to tylko te, które nie wychodzą z domu, a ich życie wypełnia czas spędzony w szpitalu – może i tak by było w moim przypadku, gdyby leczenie choroby DIE było refundowane. Lekarze tłumaczą, że mam bardzo wysoki próg bólu i dlatego do tej pory lepiej radziłam sobie ze skutkami choroby.

Jestem typem społecznika: lubię ludzi, czerpię radość z przebywania z nimi; kocham też to co robię na co dzień, moja praca jest moja pasja. Pomimo to od ponad roku coraz trudniej jest mi się uśmiechać, a zamiast niego pojawia się ogromny strach i łzy spowodowane bólem, który dosłownie zwala z nóg i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ból jest na tyle silny, że leki opioidowe nie są w stanie mu sprostać.

Jestem jedną z tych kobiet, której diagnozę postawiono ZBYT PÓŹNO, by chorobę okiełznać bez konieczności radykalnej, ryzykownej i ciężkiej operacji, która ma na celu ratowanie życie. Choroba rozwija się i sieje spustoszenie w moim organizmie. Przez ostatnie 5 miesięcy straciłam ponad 20 kg, ponieważ schorzenie z którym się zmagam sprawia, że nie mogę normalnie się odżywiać. Walczę codziennie z objawami cichego, nieuleczalnego zabójcy – endometriozą. Ciężko wyjść z domu i w 100% oddać się pracy, kiedy jestem po kolejnej nieprzespanej nocy, gdy zamiast normalnego odżywiania korzystam z „dobrodziejstwa” kroplówki. Codziennie powtarzam sobie, że dam radę i odzyskam moje dotychczasowe życie. Po tułaczce u kilkunastu lekarzy takich jak: ginekolodzy, gastrolodzy, urolodzy, kardiolodzy, endokrynolodzy, diabetolodzy, trafiłam w końcu na specjalistów, którzy nie zlekceważyli moich objawów.

Wiem, że nie pozbędę się tej podstępnej choroby, ale odwlekanie zabiegu operacyjnego doprowadzi m.in. do niedrożności jelit, nieodwracalnych zmian anatomicznych narządów i stopniowej ich destrukcji. Już w tej chwili zaplanowana operacja obejmie na pewno usunięcie macicy ze względu na rozległość ognisk.

Ten trudny i wielogodzinny zabieg nie jest niestety refundowany przez NFZ. Pracuję, płacę podatki, opłacam składki zdrowotne, nie chcę korzystać z zabiegu będącego jakąś fanaberią, zabiegiem estetyki kosmetycznej. Muszę poddać się operacji, która pozwoli mi w miarę normalnie żyć – tylko tyle i aż tyle.

Życie niejednokrotnie mnie zaskakiwało, czasem całkiem przyjemnie, czasami mniej… W momencie, kiedy dzięki funduszom uzyskanym z UE zaczęłam tworzyć PUCHATE NIEBO – miejsce wytchnienia przede wszystkim dla dzieci z niepełnosprawnościami – choroba wyłączyła mnie na dobre z normalnego funkcjonowania.

Podobno najtrudniejsze doświadczenia są najważniejszą lekcją… Nie chcę się poddawać bez walki, mam wspaniałą rodzinę, która mnie wspiera. Trudno jest prosić  o pomoc dla siebie samego. Jednak, kiedy przychodzą takie dni, gdy jestem u kresu wyczerpania i nie potrafię tego ukryć przed najbliższymi… widząc ich strach i bezradność… zdecydowałam się na ten krok.

Wierzę, że przyjdzie taki czas, że znowu to ja będę mogła nieść pomoc innym oraz będę mogła odwdzięczyć się za okazaną pomoc.

 

Pomóc Laurze można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3180 pomoc dla Laury Bączkowskiej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Laura:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3180 Help for Laura Bączkowska

 

Aby przekazać 1% podatku dla Laury:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3180 pomoc dla Laury Bączkowskiej

 

Laurze można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...