Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

NASZA FUNDACJA ZAKUPIŁA LASER DO LECZENIA NOWOTWORÓW U DZIECI W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

NASZA FUNDACJA ZAKUPIŁA LASER DO LECZENIA NOWOTWORÓW U DZIECI W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

Franek1Ania11Ania2211Wojtus1122

Franuś, Ania, Wojtuś, Eliza, Ewunia, Lilianka, Julek chorują na SIATKÓWCZAKA – NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY OKA.
To zaledwie kilkoro z wielu dzieci, którym dzięki pracy i zaangażowaniu lekarzy z Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, udało się ocalić nie tylko życie, ale również wzrok. Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z dwóch ośrodków w Polsce, który zajmuje się leczeniem siatkówczaka. Przyjeżdżają tu dzieci z całego kraju.laser

Lekarze , którzy zajmują się leczeniem nowotworów oka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, to wspaniali specjaliści. To im zawdzięczamy wprowadzenie w Polsce takich metod leczenia jak doszklistkowe iniekcje melphalanu czy chemioterapię podawaną poprzez tętnicę udową bezpośrednio do oka dziecka. Niestety, ich możliwości są często ograniczone ze względu na brak odpowiedniego sprzętu. Jednym z takich przykładów jest laser, który jest niezbędny do leczenia siatkówczaka u dzieci, retinopatii u wcześniaków oraz innych schorzeń siatkówki i do leczenia jaskry. Używany już od wielu lat laser zepsuł się.

Choroba nie wybiera dnia ani godziny, a nowotwory dotykają coraz więcej dzieci, które na leczenie nie mogą czekać ani chwili. Zbyt późno wykryte, nieleczone przypadki siatkówczaka prowadzą do AMPUTACJI OKA, a i to może nie pomóc, bo nowotwór może dać PRZERZUTY DO MÓZGU!

Aby ratować życie dzieci cierpiących na nowotwory oraz podarować wzrok wcześniakom, które rodzą się niewidome nasza Fundacja Kawałek Nieba zakupiła dla Kliniki Okulistyki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nowy laser wraz z oprzyrządowaniem za łączną kwotę ponad 187.000 złotych.

 

l2

Dominik1

 

 

Ewa i Lilanka1

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...