Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

DZIELNE SERCE KUBY POTRZEBUJE POMOCY

DZIELNE SERCE KUBY POTRZEBUJE POMOCY

 

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Kubuś odszedł… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo go kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane… Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Kubusia:

Kubuś urodził się z zespołem niedorozwoju lewego serca HLHS, z ubytkiem międzykomorowym, nieprawidłowym spływem żył płucnych, hipoplazją prawej tętnicy płucnej oraz hipoplazją prawego płuca. Przeszedł dwie operacje paliatywne i wiele cewnikowań. Do trzeciego etapu nie został zakwalifikowany ze względu na współistniejący niedorozwój płuca. Stan Kuby od początku był bardzo ciężki, a rokowania pesymistyczne, ale nasz Syn to twardy zawodnik, nie poddał się i dzielnie walczy z chorobą. Kubuś ze względu na narastającą niewydolność oddechową potrzebuje tlenoterapii.

Początkowo dostawał tlen tylko w nocy, w niewielkim przepływie, od kiedy urósł jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Wzrosło również zapotrzebowanie na tlen do tego stopnia, że obecnie potrzebuje tlenu przez całą dobę w dużym przepływie, równocześnie z dwóch koncentratorów.

Aby zapewnić Kubie optymalny komfort codziennego funkcjonowania w warunkach domowych potrzebne jest specjalistyczne urządzenie typu optiflow, które pozwala na dostarczenie takiej ilości tlenu w sposób jak najmniej inwazyjny. Wysokoprzepływowe urządzenie jest dość rzadkie i używane przez pacjentów w warunkach szpitalnych, niestety nie jest również refundowane.

Dlatego prosimy o pomoc w zebraniu środków na urządzenie do wysokoprzepływowej tlenoterapii niezbędne Kubie w codziennym życiu i pozwalające na przebywaniu w domu.

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...