Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

NASZ UKOCHANY SYNEK KSAWERY

NASZ UKOCHANY SYNEK KSAWERY

 

Nasz synek Ksawery urodził się jako skrajny wcześniak w 30 tygodniu ciąży. Spędził 5 tygodni w szpitalu, z czego trzy tygodnie w inkubatorze ze względu na problemy z oddychaniem. Urodził się z retinopatią wcześniaczą, przeszedł poważne zakażenie, wymagał złożonej antybiotykoterapii, potrzebował również transfuzji krwi. Od początku został objęty pomocą neurologa, okulisty, audiologa, laryngologa, kardiologa oraz fizjoterapeutów.

Ksawcio ma obecnie trzy lata. Wierzyliśmy, że wcześniactwo go ominie, ponieważ do drugiego roku życia bardzo ładnie się rozwijał i nic nas niepokoiło. W maju 2023 przeszliśmy zakażenie koronawirusem. Najciężej chorował Ksawery. Miał wysoką trudną do zbicia temperaturę. Aż w końcu przyszła bardzo dramatyczna noc, kiedy musieliśmy wezwać pogotowie. Ksawerek miał problemy z oddychaniem, przelewał nam się przez ręce. W szpitalu został objęty fachową opieką.  Wydawało się, że dojdzie do siebie. Po powrocie do domu, przez pierwsze dni Ksawcio się nie odzywał. Nie wydał z siebie żadnego dźwięku, mimo, że wcześniej śpiewał, mówił podstawowe słowa typowe dla jego wieku. Z czasem odkryliśmy, że synek utracił wszystko to, czego do tej pory się nauczył. Trafiliśmy do neurologopedy. tam padła diagnoza – afazja. Rozpoczęliśmy intensywną terapię. Ksawcio powoli wraca do słów, które znał już wcześniej. Rozumie tylko proste polecenia. Jest niesamodzielny. Zasugerowano nam wykonanie testu ados – 2 w celu ocenienia zaburzeń ze spektrum autyzmu. Niestety, Ksawery osiągnął wysoki wynik. Psychiatra co prawda nie potwierdził u niego autyzmu, ale powiedział, że nie jest to jeszcze przesądzone. Natomiast lekarza zaniepokoiły specyficzne zaburzenia mowy. Zlecił nam konsultacje u neurologa oraz genetyka. Teraz pozostaje nam czekać i może uda się odkryć przyczynę afazji. Uczęszczamy również na zajęcia z integracji sensorycznej, ponieważ Ksawery ma zaburzenia czucia głębokiego, co bardzo utrudnia terapię neurologopedyczną. Wszystkie wizyty, a także zajęcia, jakie odbywamy, płacimy z własnej kieszeni, ponieważ terminy na NFZ są straszne. Nie możemy czekać tak długo, ponieważ czas dla Ksawerka jest tutaj bardzo istotny. Marzymy o tym, by znów móc usłyszeć, jak mówi „mama”, „tata” 🥺

Ponadto, starsza siostra Ksawerego – Oliwia, walczyła z ciężkim nowotworem – neuroblastoma.  W wyniku przebytego leczenia cierpi na zaburzenia odporności. Ma też zniszczone płuca od licznych intubacji, rozwinęła się ciężka postać astmy. Oliwia również wymaga naszego wsparcia oraz opieki.

Jeździmy z dziećmi do lekarzy do Gdańska oraz Szczecina, ponieważ w naszym mieście nie ma takich specjalistów. To wszystko generuje ogromne, wręcz koszmarne koszty.

Będziemy niewymownie wdzięczni za każde wsparcie.❤️

 

Pomóc Ksaweremu można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4030 pomoc dla Ksawerego Głowala

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Ksawery:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4030 Help for Ksawery Głowala

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Ksawerego:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4030 pomoc dla Ksawerego Głowala

 

Ksaweremu można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...