Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

CHCĘ ŻYĆ DLA MOJEJ CÓRKI I WNUKA

CHCĘ ŻYĆ DLA MOJEJ CÓRKI I WNUKA

 

Od początku 2022 roku trwa walka o moje życie – Krzysztof Kotiuszko

Chcę żyć i wychowywać córkę, patrzeć na rozwój malusiego wnuka. Pomóżcie proszę wpłacając pieniądze na subkonto „Fundacji Kawałek Nieba”.

Nocna napadowa hemoglobinuria (NNH) to diagnoza jeden na milion, tyle osób rocznie zapada na świecie na tą chorobę.  Jestem chory także na dysplazję,  niewydolność szpiku kostnego (18- 25 % zdrowego szpiku) . Decyzja o przeszczepie jest chwilowo zawieszona, ponieważ istnieje  bardzo wysokie  ryzyko ze względu na choroby współistniejące (pancytopenia, cukrzyca, zakrzepica żył głębokich prawej nogi, operacyjna przepuklina kręgosłupa szyjnego, nadciśnienie tętnicze, skruszone – uszkodzone kości prawej ręki, retinopatia cukrzycowa prosta obu oczu, anomalie naczyniowe obu oczu w wyniku cukrzycy 2 stopnia).

Obecny brak leczenia NNH, dysplazji szpiku to koszmar stresu, ciągłych frustracji, niepewności czy w końcu zostanę objęty programem leczenia chorób rzadkich w NFZ. U pacjentów nieleczonych na NNH dochodzi do niszczenia krwinek czerwonych i zmniejszenia ich liczby ( niedokrwistość ). W następstwie nieleczenia NNH  dochodzi do ciągłego zmęczenia,  jestem senny  i nie mam  sił wstać z łóżka. Mam trudności w normalnych funkcjonowaniu. Dodatkowo dochodzi do skrócenia oddechu i zakrzepów krwi.  W wyniku choroby zakrzepowo-zatorowej wątroba czy nerki mogą przestać prawidłowo pracować, śledziona może ulec powiększeniu. Borykam się z ogromnymi bólami. Mam  opuchniętą nogę, czasami całe ciało, a każda infekcja osłabia mój  organizm coraz bardziej i prowadzi do pogorszenia wyników . Nieleczona choroba może przeistoczyć się w zespół mielodysplastyczny, białaczkę ostrą, anemię anaplastyczną. Ryzyko związane z przedwczesną śmiercią pacjentów nieleczonych jest bardzo realne. Obecnie staram się o drogi program leczenia NFZ – jedyny lek ratujący życie lub przeszczep szpiku kostnego. Pomóżcie mi w leczeniu, nie chcę umierać, chcę jeszcze wychować córkę.

Chcę żyć !

Moim największym marzeniem jest móc jeździć na wlewy lekowe tak, aby móc zahamować postęp choroby i powrócić do normalności. Obecnie czekam na decyzje Ministerstwa w zakresie programu leczenia.

Dziękuję za wsparcie

Krzysiek

 

Pomóc Krzysztofowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3556 pomoc dla Krzysztofa Kotiuszko

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Krzysztof:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3556 Help for Krzysztof Kotiuszko

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Krzysztofa:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3556 pomoc dla Krzysztofa Kotiuszko

 

Krzysztofowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...