Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKA KORNELKA I WALKA PEŁNA BÓLU I ŁEZ Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ SZPIKOWĄ

MALUTKA KORNELKA I WALKA PEŁNA BÓLU I ŁEZ Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ SZPIKOWĄ

 

Kornelia urodziła się w marcu 2022 roku jako śliczna zdrowa dziewczynka uzyskując 10 pkt w skali Apgar. Radość nasza nie trwała długo, gdyż mając niespełna 2,5 miesiąca w czerwcu 2022 trafiła na oddział szpitalny z silną niedokrwistością, gdzie dzielnie walczyła o życie. Wymagała przy tym niejednokrotnego przetaczania krwi i płytek.

W sierpniu 2022 roku na jej maleńkiej główce pojawiły się 3 guzki. Lekarze po konsultacji zdecydowali o ich usunięciu. W dniu operacji usunięto tylko jednego guza, ponieważ 2 pozostałe zniknęły. Po kilku dniach przyszedł wynik histopatologiczny… guz okazał się mięsakiem szpikowym – guzem Myeloma…

Przechodziła kolejne przetoczenia krwi i płytek, badania genetyczne, nakłucia szpiku, biopsje, trepanobiopsję będąc pod opieką lekarzy na oddziale onkologicznym poznańskiego szpitala.

W dniu 8.03.2024 roku będąc na rutynowej kontrolnej wizycie w przyszpitalnej poradni dostaliśmy skierowanie na oddział, Kornelka w tym samym czasie przechodziła infekcję dróg oddechowych i coraz gorzej z każdą godziną zaczęła się czuć… Została przetoczona krew, płytki, podane odpowiednie leki, a lekarze zadecydowali o zmianie zaleconych wcześniej badań na bardziej szczegółowe i przyspieszenie ich ze względu na stan Kornelki… Córeczka 11.03.2024 roku przeszła dzielnie zalecone badania.

13.03.2024 roku przyszedł pierwszy wynik wstępny, usłyszeliśmy diagnozę: Państwa córeczka ma rozpoznanie OSTREJ BIAŁACZKI SZPIKOWEJ, a jej stan jest poważny, nie możemy czekać, musimy natychmiast wdrożyć leczenie chemioterapią 24-godzinną przez najbliższe 8 dni… Po raz drugi Kornelka musi stanąć do walki o życie… Pierwszy cykl chemioterapii bardzo ją osłabił… za nami kolejne dni walki o lepsze jutro, kolejne chemioterapie, przetaczania, nakłucia, biopsje, kolejne dni pełne bólu, łez, osłabienia organizmu, które doprowadzają do zapalenia płuc, gronkowców, półpaścia..

Czekamy w kolejce na przeszczep, na nowe życie, by mogła cieszyć się prawdziwym beztroskim dzieciństwem, którego tak naprawdę nie ma. Chciałaby być razem ze swoim kochanym bratem i wspaniałą siostrą, za którymi tęskni, za życiem bez bólu, łez, bez kabelków do których jest podłączona nie raz 24 godziny na dobę. Wierzymy, że jeszcze będzie pięknie i nasza dzielna wojowniczka wygra walkę…

 

Pomóc Kornelii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4115 pomoc dla Kornelii Sakwa

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kornelia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4115 Help for Kornelia Sakwa

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Kornelii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4115 pomoc dla Kornelii Sakwa

 

Kornelii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

 

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...