Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

KORNEL KONTRA NF1

KORNEL KONTRA NF1

 

 

Jesteśmy dumnymi rodzicami dwóch synków: ośmioletniego Kornelka i jedenastoletniego Karolka. Mieszkamy w małej miejscowości 30 km od Łodzi.
Nasz młodszy syn Kornelek urodził się z licznymi plamami cafe au lait na całym ciele i guzkiem na dolnej powiece oka prawego. Już w pierwszym miesiącu życia przeszedł operację usunięcia guza. Wraz z nim została usunięta większa część kanalika łzowego. Podczas kolejnych 3 operacji lekarz podjął się rekonstrukcji kanalika i powieki. Mimo starań nie przyniosło to zamierzonego rezultatu. Synkowi łzawi oczko i ma zniekształconą szparę powieki prawej. W 2015 roku trafiliśmy do poradni fakomatoz zajmującej się leczeniem chorób skórno-nerwowych. Wtedy też potwierdziły się nasze najgorsze przypuszczenia o chorobie synka – zespół von Recklinghausena-NF1. W tym samym roku wykonaliśmy rezonans główki, w obrazie, którego uwidoczniły się zmiany hamartoma – łagodne zmiany nowotworowe zaliczające się do zaburzeń rozwojowych.

Kolejny kontrolny rezonans wykazał obecność glejaka na skrzyżowaniu nerwów wzrokowych. Uszkodził on u Kornelka nerw i spowodował niedowidzenie oka lewego. Kornelek mając ograniczone pole widzenia coraz częściej zaczyna potykać się i uderzać o przedmioty napotkane po drodze. Zauważyliśmy z mężem, że zmiany te coraz bardziej utrudniają naszemu synkowi funkcjonowanie w życiu codziennym. Kornelek ma również krótkowzroczność, która wymusza noszenie na co dzień soczewki.
Jak by tego było mało, w ostatnim czasie, u Kornelka pojawił się obrzęk lewej powieki. W styczniu 2022 roku, po rezonansie twarzoczaszki, otrzymaliśmy wiadomość o prawdopodobnym tworzeniu się nerwiakowłókniaka w lewej powiece. W zniecierpliwieniu i strachu czekamy na dalsze konsultacje z lekarzami.

To po krótce historia naszego młodszego synka, który codziennie stawia czoła chorobie, a ona niestety nie odpuszcza. Kornelek jest pogodnym i uczynnym chłopcem. Niestety ze względu też na dużą wadę wymowy trudniej jest mu uzyskać akceptację rówieśników.

W 2017 roku u starszego syna Karolka zdiagnozowano epilepsję. To kolejny cios, z którym musimy się na co dzień mierzyć.

Staramy się robić wszystko, aby nasi synowie mogli cieszyć się swoim dzieciństwem. Z naszej strony to wiele godzin wizyt u lekarzy, specjalistów i rehabilitantów. Pochodząc z mniejszej miejscowości jest to utrudnione, gdyż na każde konsultacje lekarskie, czy rehabilitację musimy dojeżdżać.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, gdzie udało nam się dotrzeć, jednak wiemy, że nasza walka trwa. Gdybyście chcieli Państwo wesprzeć nas finansowo w naszych działaniach, będziemy bardzo wdzięczni. Każdy Państwa gest ma dla nas ogromne znaczenie.

Rodzice Kornelka i Karolka

 

Pomóc Kornelkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3190 pomoc dla Kornelka Krzyżaniaka

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kornelek:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3190 Help for Kornelek Krzyzaniak

 

Aby przekazać 1% podatku dla Kornelka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3190 pomoc dla Kornelka Krzyżaniaka

 

Kornelkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...