Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

KAROLEK I WALKA Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ

KAROLEK I WALKA Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ

 

 

Karolek to pełen życia, zawsze uśmiechnięty niespełna trzylatek. Chłopiec tryskający energią i zdrowiem, lubiący się bawić, opowiadać historyjki i słuchać jak mama czyta mu książeczki, nagle zachorował na ciężką chorobę – ostrą białaczkę limfoblastyczną. W dniu 11 lutego br. Karolek został przyjęty do szpitala USD w Krakowie Prokocimiu z powodu szczękościsku i anemii.

W trzeciej dobie pobytu w szpitalu, tj. 13 lutego 2019 r., po licznych badaniach lekarz pediatra poinformowała, że we krwi Karolka jest 41% blastów – komórek nowotworowych i jest podejrzenie białaczki. Wykonano kolejne badania, i tego samego dnia Karolek został przeniesiony na Oddział Onkologiczno–Hematologiczny, gdzie ruszyła dalsza diagnostyka w celu potwierdzenia rodzaju białaczki na jaką zachorował nasz synek. Następnego dnia po zbadaniu szpiku kostnego potwierdzono tę straszną diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna typ pre-B ALL(BIII). W tym samym dniu zostało włączone leczenie synka.

Na obecnym etapie leczenia jesteśmy w dzień i w nocy z Karolkiem w szpitalu. Szpital stał się dla nas drugim domem. Karolek jest małym dzieckiem i opiekę w szpitalu  sprawujemy z mężem nieustannie. Karolek do tej pory leczenie, mimo wszystko, znosi dzielnie – jest naszym bohaterem. Pomimo bólu i wielu ciężkich chwil jest silny oraz współpracuje z personelem szpitala.

Na chwilę obecną oboje musieliśmy zrezygnować z pracy, co powoduje utratę stałych dochodów i komplikuje naszą sytuację materialną. Już teraz wiemy, że leczenie Karolka będzie trwało co najmniej 2 lata w warunkach szpitalnych. W trakcie wieloletniego leczenia i rehabilitacji będziemy musieli Karolkowi zapewnić niezbędne leki, witaminy i suplementy wspomagające regenerację małego organizmu i chroniące przed wszelkimi infekcjami, a także odpowiednie środki dezynfekujące, higieniczne i pielęgnacyjne. Pragniemy też urządzić Karolkowi jego własny pokoik, musimy zapewnić sterylne warunki w domu, w których Karolek może przebywać w przerwach między kolejnymi cyklami chemioterapii, o ile badania nie wykażą spadku odporności.

W tych ciężkich okolicznościach prosimy ludzi o dobrym sercu o udzielenie pomocy i o wsparcie w tym trudnym czasie. Wierzymy, że razem uda nam się zapewnić godne życie naszemu jedynemu dziecku oraz załagodzić skutki długotrwałego leczenia.

Z głębi serca bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy nas wspierają oraz z góry dziękujemy za pomoc.

Jeżeli możecie Państwo pomóc w  leczeniu i rehabilitacji Karolka, prosimy o wpłaty darowizn i przekazanie 1% podatku.

Rodzice Karolka

 

Pomóc Karolkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2183 pomoc dla Karolka Ryś”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Karolek:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2183 Help for Karolek Rys”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Karolka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2183 pomoc dla Karolka Ryś”

 

Karolkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook