Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

KACPER WALCZY Z GUZEM MÓZGU

KACPER WALCZY Z GUZEM MÓZGU

 

Nigdy nie myślałam, że znajdziemy się w takiej sytuacji i że będziemy musieli prosić o pomoc. Zawsze wspierałam różne zbiórki nie wiedziałam, że teraz my będziemy prosić o wsparcie. Nasz kochany synek Kacper od wielu lat miał „zawieszki „nie reagował czasem na polecenia, patrzył w jeden punkt byliśmy u wielu lekarzy jednak ciągle nasz problem był bagatelizowany. Problem się nasilał więc udaliśmy się na wizytę prywatną do neurologa. Pani doktor od razu zauważyła, że coś jest nie tak. Badanie EEG wykazało padaczkę ,którą jak się okazało miał od lat. Myśleliśmy, że dostanie leki i już wszystko będzie dobrze, jednak tak się nie stało.

Dostaliśmy również skierowanie na rezonans jednak, żeby było szybciej wykonaliśmy badanie prywatnie,22 sierpnia 2022 roku wszystko się wyjaśniło nasz świat się zawalił byliśmy przerażeni , w badaniu rezonansem magnetycznym wykryto w głowie bardzo ogromnego guza zlokalizowanego w lewej skroni, który miał już ponad 10cm to był dla nas szok. Ze szpitala już nie wyszliśmy, następnego dnia przetransportowano nas karetką do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam neurochirurg uprzedził nas, że będzie to bardzo trudna i skomplikowana operacja i nie wiadomo czy uda się usunąć chociaż połowę guza. Kacprowi groził niedowład lewostronny oraz uszkodzenie mowy ponieważ guz był tak źle zlokalizowany.

26 sierpnia odbyła się wielogodzinna operacja ratująca życie, najgorsze było czekanie. Lekarz powiedział nam że udało wyciąć się aż 95% i na szczęście syn został w pełni sprawny ruchowo i szybko doszedł do siebie, zadziwił tym lekarzy i co najważniejsze ataki padaczkowe ustąpiły jednak leki musi brać nadal. Wynik pokazał nam, że Kacper walczy z glejakiem 2 stopnia o nazwie żółtakogwiaździak pleomorficzny. To bardzo rzadki nowotwór. Pozostała resztka jest nieoperacyjna ze względu na lokalizacje, przez to kontrolujemy tą pozostałość guza poprzez rezonanse, jesteśmy pod stałą opieką onkologa. Pani doktor powiedziała nam, że w razie rozrostu guza mamy kilka opcji jednak my wierzymy i mamy ciągłą nadzieję, ze ciągle będzie stał w miejscu. Ostatnie badania wskazują stabilizację, przed nami kolejne.

W wyniku operacji syn ma problem z pamięcią krótkotrwała i koncentracją dlatego uczęszcza na zajęcia dodatkowe jest pod opieką neurologa, neurochirurga, ortopedy, logopedy. Obecnie Kacper ma 13 lat i bardzo lubi grać w piłkę nożną i chce żyć normalnie jak każde inne dziecko i spełniać marzenia. My jako rodzice chcemy go jak najbardziej wspierać i mu pomóc. Niestety wszystkie wizyty i zajęcia wiążą się z dużymi kosztami, często są to wizyty prywatne. Nasze życie to ciągły strach o to, co będzie jutro ,stres towarzyszy nam niemal codziennie. Z całego serca prosimy o pomoc i wsparcie.

Rodzice

 

Pomóc Kacprowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3854 pomoc dla Kacpra Lipińskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kacper:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3854 Help for Kacper Lipinski

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Kacpra:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3854 pomoc dla Kacpra Lipińskiego

 

Kacprowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...