Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

JUSTYNA I RAK KTÓRY POWRÓCIŁ…

JUSTYNA I RAK KTÓRY POWRÓCIŁ…

 

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Justynka odeszła. Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy ją tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jej leczeniu. Dzięki Wam była dłużej razem z ukochaną rodziną.

Historia Justynki:

Mam na imię Justyna. Gdy miałam 2 latka zdiagnozowano u mnie nowotwór – rak płaskonabłonkowy w przewodzie słuchowym.

Po  trzech latach walki z chorobą (operacje, chemioterapia, radioterapia) udało się wyzdrowieć. Wróciłam do domu, do przedszkola, następnie do szkoły. Przez kilka lat był spokój, przeplatany częstymi ropnymi zapaleniami i operacjami rekonstrukcyjnymi ucha. Przyplątała się również astma i uczulenia na różne pyły i roztocza.

Gdy miałam 10 lat pojawił się pierwszy atak padaczkowy, podobno efekt po radioterapii. Po kilku atakach zaczęły działać leki i mogłam spokojnie wrócić do szkoły, do której uwielbiam chodzić.

Teraz gdy mam prawie 13 lat na wyniku rezonansu powrócił koszmar. Po jednej serii bardzo mocnej chemii dalej jestem w trakcie diagnozy: guz dołu skroniowego i podskroniowego – chondrosarcoma lub oponiak. Czekam na wyniki z trzeciego ośrodka. Niestety jedno i drugie wiąże się z poważną operacją wycięcia nowotworu z kośćmi twarzoczaszki i mam nadzieję, że będzie również rekonstrukcja.oi rodzice i najbliżsi robią co tylko mogą. Mam nadzieję, że wspólnie pokonamy przeciwności losu i będę mogła wrócić do normalnego życia.

Niczego więcej nam nie trzeba!

Takiej podobno szarej rzeczywistości- dla nas cudownej i wymarzonej!

Dziękuję za każdy gest pomocy!

Justyna z rodzicami

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...