Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

OPERACJA RATUNKIEM DLA NASZEJ CÓRECZKI

OPERACJA RATUNKIEM DLA NASZEJ CÓRECZKI

 

 

Julka jest naszym drugim dzieckiem. Pierwsza ciąża nieszczęśliwie zakończyła się w 20 tygodniu ciąży. Trudno było nam się z tym pogodzić. Po rozmowach z psychologiem udało się nam to przetrwać. Gdy pół roku później dowiedzieliśmy się o ciąży, byliśmy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.

Początek ciąży przebiegał bardzo dobrze, nikt z nas nie przepuszczał, że nagle spadnie na nas taki cios … Około 13 tygodnia ciąży na badaniach prenatalnych lekarz prowadzący powiedział „Państwa córeczka niestety ma wady, nie jestem w stanie na tym etapie ciąży powiedzieć jak ciąża rozwinie się dalej. Czy uda się donosić ciążę i czy dziecko przeżyje…”.

Dostaliśmy skierowanie na dalsze leczenie w Bydgoszczy pobraliśmy płyn owodniowy z nadzieją, że dowiemy się czegoś więcej. Tak jednak się nie stało. Wyniki były dobre, a my z dalszą niewiedzą czy wszystko zakończy się dobrze, w 20 tygodniu ciąży udaliśmy się do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w którym zostaliśmy poinformowani „dziecko ma małogłowie, brak kości promieniowej, rączka jest wygięta łukowato oraz brak kciuka, mogą pojawić się dodatkowe wady, których na USG nie jesteśmy w stanie rozpoznać. Muszę Państwa poinformować, że ciąża kwalifikuje się do przerwania.” Nie braliśmy takiej opcji pod uwagę! Pomimo wad córeczki dalsze tygodnie przebiegły bez większych komplikacji .

Aż nadszedł moment porodu, ciekawość… czy naprawdę jest źle ? Czy może lekarz się pomylił ? Ale czy to możliwe, że kilku lekarzy mogło się mylić ? Nie ważne co będzie, będziemy o ciebie walczyć! W końcu mogliśmy dowiedzieć się wszystkiego ze szczegółami i poznać naszą Księżniczkę. Lekarze się nie pomylili: Julka ma małogłowie, nie ma kości promieniowej rączkę ma wygiętą łukowato, kciuka brak . Dostaliśmy córeczkę, aby się z nią przywitać . Nie mogliśmy powstrzymać łez ze szczęścia ale również pozbyć się myśli … Co teraz ? Gdzie się udać ? Jak leczyć ? Czy damy radę ? Po chwili zorientowaliśmy się, że Julka cały czas płacze, że się nie wypróżnia. Po szczegółowych badaniach okazało się, że ukryte wady również są … Julka nie ma odbytu . Po zabiegu „hegarowania” mogła się wypróżniać, a po 5 dniach wrócić z Nami do domu.

Dostaliśmy wszystkie informacje … jak wykonywać zabieg aby spokojnie mogła się wypróżnić, do jakich lekarzy oraz poradni się udać. Gdy Julka skończyła pół roku, nadszedł czas na rekonstrukcje odbytu. Operacja trwała bardzo długo, przed operacją zostaliśmy poinformowani, że może się nie zakończy na jednej operacji, że być może będzie trzeba założyć stomię … Na szczęście tak się nie stało, a operacja trwała tak długo ponieważ chirurg, który zoperował Julkę zrobił wszystko podczas jednej operacji.

Po około 2 miesiącach pobytu w szpitalu wróciliśmy do domu z myślą, że uda się wszystko! Od samych narodzin ciężka rehabilitacja, regularnie rezonans główki, wizyty w poradniach oraz ćwiczenia w domu dały rezultaty. Pomimo trudności Julka ma silną wolę do nauki samodzielnego poznawania świata, jest coraz sprawniejsza, samodzielnie chodzi, wypowiada pierwsze zdania. Dla nas to wielkie osiągnięcie. Chociaż nie raz jest trudno nigdy nie pomyśleliśmy, że popełniliśmy błąd , że mogło by jej z nami nie być. Julce jednak brakuje jeszcze sprawności w rączkach. Operacji podejmie się dr. Paley. Niestety … My rodzice nie jesteśmy w stanie zapłacić tak ogromnej dla nas kwoty, potrzebujemy POMOCY. Ze względu na wiek Julki Jest to dla nas ostatnia szansa na operację i poprawę samodzielności naszej córeczki. Prosimy wszystkich o POMOC nawet tą najmniejszą, nie mamy dużo czasu a może to być nasza ostatnia szansa.

 

Pomóc Julii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2322 pomoc dla Julii Supińskiej”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Julia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2322 Help for Julia Supinska”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Julii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2322 pomoc dla Julii Supińskiej”

 

Julii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...