Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

DIAGNOZA CÓRECZKI ZMIENIŁA NASZ ŚWIAT…

DIAGNOZA CÓRECZKI ZMIENIŁA NASZ ŚWIAT…

 

Julka jest niespełna trzyletnią dziewczynką, u której w czerwcu 2022 roku zdiagnozowano autyzm dziecięcy oraz nadpobudliwość psychoruchową.

Święta Bożego Narodzenia w 2021 roku były dla naszej rodziny bardzo trudne. Czas, który mogliśmy wspólnie spędzić, tak na dobre uzmysłowił nam, że Julka nie rozwija się tak, jak jej starsza siostra Hania. Julka stawała przodem do ściany i bujała się z nogi na nogę, biegała z miejsca na miejsce, wspinała na meble, skakała po łóżku, kanapie, machała rączkami, manipulowała zabawkami zamiast się nimi bawić, ale przede wszystkim nie dawał spokoju nam fakt, że nie reagowała na swoje imię, nie utrzymywała kontaktu wzrokowego, nie wykonywała poleceń i nie mówiła. Pojawiły się u niej pierwsze słowa: „mama”, „baba”, „mniam”, ale później ta mowa zniknęła.

Wtedy właśnie zaczął się dla nas trudny czas poszukiwań co tak naprawdę dolega naszemu dziecku. Niekończące się wizyty u różnych specjalistów: laryngologa, audiologa, neurologa, genetyka, psychologa, psychiatry, logopedy, neurologopedy oraz pedagoga specjalnego, przybliżały nas do diagnozy: autyzm dziecięcy oraz nadpobudliwość psychoruchowa.

W tym momencie nasz świat załamał się, ponieważ, tak jak wszyscy rodzice pragnęliśmy/ pragniemy aby nasze dziecko było zdrowe, rozwijało się prawidłowo i w przyszłości osiągnęło samodzielność.  Niestety dzieci ze spektrum autyzmu w Polsce nie mogą liczyć na kompleksową opiekę, ośrodek, instytucję czy poradnię, gdzie w jednym miejscu można by uzyskać fachową poradę i wsparcie. W terapię autyzmu zaangażowanych jest bardzo wielu specjalistów, do których ciężko się dostać. Oczekiwanie na wizytę w ramach NFZ to średnio rok, (w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie to 5 lat!!!) a nasze dziecko potrzebuje pomocy TU i TERAZ.

Dzięki zaangażowaniu całej rodziny oraz podjętym przez nas krokom: terapii w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju (dojazd 50 km do placówki, ponieważ w najbliższej okolicy nie organizowana jest taka pomoc) oraz zajęciach w ramach Specjalistycznych Usług Opiekuńczych, nasze dziecko zrobiło ogromne postępy: potrafi się bardziej skupić, utrzymać kontakt wzrokowy, pojawiła się też mowa. Ale to dopiero początek. Dlatego zbieramy środki na terapię naszej córki, tak aby mogła rozwijać się jak pozostałe dzieci, a w przyszłości mogła być szczęśliwym i samodzielnym człowiekiem.  Prosimy, pomóżcie spełniać nam nasze marzenie.

 

Pomóc Julii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3529 pomoc dla Julii Pytlak

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Julia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3529 Help for Julia Pytlak

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Julii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3529 pomoc dla Julii Pytlak

 

Julii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...