Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA JULII W WALCE Z GUZEM MÓZGU

POMOC DLA JULII W WALCE Z GUZEM MÓZGU

 

Julia to mądra, wesoła dziewczynka, ciekawa świata i bardzo kochająca zwierzęta. Uwielbia podróże i zabawy ze swoim pieskiem o imieniu Lukas. Jej uśmiech sprawia, że nie widać ciężkiej choroby, z którą się zmaga. Ma dopiero 10 lat, a już musiała się zmierzyć z tak potężnym przeciwnikiem, jakim jest GUZ MÓZGU.
W grudniu 2023 Julia przeszła kolejną już 3 operację na mózgu.😔
Pierwszą operację w Polsce w 2019, później w 2020  1,5 roczną chemioterapię w CZD w Warszawie 💉
Dwie kolejne operacje w Tubingen w Niemczech w kwietniu 2023 i grudniu 2023😔😔😔 gdzie była operowana przez najlepszego neurochirurga prof. Schuhmanna🩺
Choroba onkologiczna trwale nam towarzyszy i nie daje złapać oddechu.

W lipcu 2019 przeszła skomplikowaną operację w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w wyniku której częściowo usunięto GUZ PNIA MÓZGU i RDZENIA SZYJNEGO.
Niestety po operacji guz zaczął dawać objawy i odrastał w wyniku czego decyzją lekarzy Julia przeszła 1,5 roczne leczenie chemioterapią w Warszawie. W chwili obecnej jest pod stałą kontrolą poradni onkologicznej, neurologicznej, okulistycznej, psychologicznej, kilka razy w ciągu roku ma wykonywane badanie rezonansem.
Badanie rezonansem dnia 14.07.2022 r. Wykazało wznowę i wzrost guza.
Kolejne badanie 01.10.2022 r. Pokazało dalszy wzrost guza.
Kolejne badanie 5.01.2023 pokazało dalszy szybszy wzrost guza.
Rozpoczęliśmy konsultacje, które zajęły ponad miesiąc… Neurochirurdzy w Polsce byliby w stanie wyciąć jedynie niewielką części guza, a ryzyko powikłań było bardzo wysokie więc odradzali nam operację, dlatego przypadek Julii skonsultowaliśmy  ze specjalistą prof. M Schuhmannem  w Tubingen w Niemczech, który uznał, że jest gotów podjąć się operacji, przy wsparciu najnowocześniejszego rezonansu śródoperacyjnego! Operacja jest ryzykowna, ale jest to najlepsza metoda leczenia tego typu guzów. U Julii operacja jest konieczna, ponieważ guz jest ciągle aktywny oraz powiększyła się torbiel przy nim, która dodatkowo uciska rdzeń.
Dzięki pomocy i hojności wielu ludzi o dobrych sercach udało się Nam uzbierać pieniądze na operację która odbyła się 11.04.2023 i trwała ponad 8 godzin i prof. Schuhmann wyciął prawie wszystko, pozostały tylko części guza, które są wrośnięte w rdzeń mózgu… Po operacji był trudny okres powrotu do zdrowia, jednakże Julia pokazała, że się nie poddaje i szybko odzyskiwała siły. Miesiąc po tak poważnej operacji brała udział w I Komunii Świętej w maju 2023  i powróciła do szkoły, do swojej klasy za którą bardzo tęskniła.

Kolejny kontrolny rezonans miała wykonany  15.06.2023, następnie w 2.11.2023 w CZD w Warszawie gdzie badanie pokazało, że resztki guza są stabilne, ale przy nich bardzo szybko urosła torbiel, który powoduje ucisk na pień mózgu. Pojawiły się objawy neurologiczne🥹🥹  Rozmawialiśmy z Panią onkolog i niestety na torbiele nie działa, ani chemioterapia, ani radioterapia i farmakologia.

Jedyną opcją leczenia jest OPERACJA ze względu na położenie torbieli dostęp do niej jest skomplikowany bo pojawił się z innej strony rdzenia. Po konsultacji z Profesorem Schuhmannem  z Tubingen wiedzieliśmy, że musimy pojechać kolejny raz do Niemiec na operację która odbyła się 19.12.2023r🥺🥺🥺 Dzięki środkom ze zbiórki i z darowizn 1,5 % podatku mieliśmy środki na drugą operację. Po operacji Julia szybko powróciła do zdrowia a objawy neurologiczne się cofnęły. Dzięki operacji znów może cieszyć się dzieciństwem. Przez okres 3miesięcy musi przyjmować 2xdzienie Clexane, ponieważ podczas operacji doszło do uszkodzenia żyły , która została natychmiastowo zrekonstruowana przez profesora i na chwilę obecną jest nie drożna. Kolejny kontrolny rezonans mamy zaplanowany na marzec 2024 w CZD w Warszawie.

Julcia potrzebuje wsparcia finansowego, dzięki któremu będzie możliwa dalsze leczenie, rehabilitacja, wyjazdy na badania i specjalistyczna opieka/pomoc.

Dziękujemy WSZYSTKIM 💐 za okazane bezinteresowne wsparcie, pomoc, wpłaty i przekazywanie 1,5% podatku z rozliczeń PIT na subkonto Julii w fundacji KAWAŁEK NIEBA 💗💓💗 a także prosimy o dalsze wsparcie finansowe lub przekazanie 1.5 % na dalsze leczenie.

Dziękujemy, że jesteście z Julią❤️❤️, że jesteście z nami❤️❤️

Anna i Piotr Pawlukowscy – rodzice Julii

 

Pomóc Julii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 2485 pomoc dla Julii Pawlukowskiej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Julia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 2485 Help for Julia Pawlukowska

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Julii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 2485 pomoc dla Julii Pawlukowskiej

 

Julii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...