Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA UKOCHANEGO SYNKA – JULKA

POMOC DLA UKOCHANEGO SYNKA – JULKA

 

Witajcie, poznajcie Julka 9 letniego chłopca wesołego, pogodnego mimo przeciwności losu jakie życie mu zgotowało. On nie traci swojego czasu, nie poddaje się i idzie na przód.

Julek urodził się w 38 tygodniu ciąży, poprzez cięcie cesarskie z powodu komplikacji okołoporodowych. Po urodzeniu dostał 10 punktów Apgar co nie wskazywało, że może być coś nie tak. Jednak po kilkunastu godzinach jego stan się pogorszył na tyle ze lekarze podjęli decyzje o przetransportowaniu go odział intensywnej opieki medycznej w Gdańsku. Tam rozpoczęła się walka o jego życie. Okazało się bowiem ze przyjechał z zespołem zaburzeń oddychania, niewydolnością oddechową, wrodzonym zapaleniem płuc, odmą opłucną obustronną, wcześniactwem i ASD II ( czyli wadą serduszka wrodzoną). Lekarze walczyli o niego, mimo tego ten mały “człowieczek” miał silną wolę walki i bardzo kochających rodziców, którzy modląc się prosili aby się nie poddawał. Dzięki temu przeżył.

Po opuszczeniu szpitala okazało się się że wymaga dalszych badań oraz pozostania pod opieką kilku specjalistów. Rozwój Julka nie przebiegała może “książkowo” , ale małymi kroczkami szedł do przodu, choć wymagało to rehabilitacji , opieki lekarzy oraz nas rodziców, którzy pomagali mu w codziennych czynnościach. Niestety los potrafi płatać figle i w wieku niecałych 2,5 roku dowiedzieliśmy się że nasz kochany maluszek ma AUTYZM. W Ogóle nie wiedzieliśmy co to za choroba i jak się ją leczy, czy w ogóle się leczy, nie znaliśmy i nie słyszeliśmy szczerze nic na ten temat. Szok był tak ogromny że ja jako mama nie umiałam się z tym pogodzić, dlaczego nas to spotkało. Czy niewystarczająco przeszliśmy już na początku, o to żeby był z nami? Zaczęła się walka o to żeby Julek mógł funkcjonować.

Zaczęliśmy chodzić na wczesne wspomaganie rozwoju do ośrodka dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku. Potem dostał się tam na pobyt dzienny, uczono go podstawowych rzeczy takich jak np. siedzenie na krzesełku przy stoliku. Oczywiście miał terapię dostosowaną do swoich umiejętności. Żmudna i ciężka praca przynosiła efekty, Julek coraz lepiej funkcjonował, w wieku 4 lat zaczął mówić. Praca specjalistów w ośrodku oraz nasze prywatne zajęcia dały zadowalający efekt. Julek uczęszczał 5 lat do ośrodka, dwukrotnie był odznaczony od obowiązku szkolnego , w wieku ponad 8 lat poszedł do 1 klasy. Od września tego roku jest uczniem klasy I szkoły podstawowej, ma dostosowany program nauczania do swoich potrzeb i dodatkowo nauczyciela wspomagającego. Oczywiście są obawy czy sobie poradzi , czy sie dostosuje do rówieśników.

Obecnie Julek fajnie funkcjonuje ale zawdzięczamy to przede wszystkim terapiom, które niestety kosztują. Ja nie pracuję, mój czas poświęcam Julkowi i zajmuje się domem, utrzymujemy się z świadczenia pielęgnacyjnego, zasiłku pielęgnacyjnego oraz pensji męża. Aby Julek mógł coraz lepiej funkcjonować, niezbędne są dalsze terapie, a to wiąże się z kosztami które niestety mocno się odbijają na naszym budżecie. Robimy tyle ile możemy i na ile nas stać, ale rosnące koszty powoli nas przerastają. Bo w tej chorobie nigdy nie wiesz czy nie nastąpi regres , a ciągła terapia umożliwia dobre funkcjonowanie dziecka.

Bo każde dziecko zasługuje na to co najlepsze, a ja jako mama chorego dziecka zrobiłabym wszystko, aby on był zdrowy. Bo tu chodzi o to gdy nas rodziców zabraknie a On zostanie to żeby odnalazł się i żył w miarę samodzielnie w tym “dziwnym” ale pięknym świecie.

Mama Julka

 

Pomóc Julkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3386 pomoc dla Julka Karczewskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Julek:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3386 Help for Julek Karczewski

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Julka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3386 pomoc dla Julka Karczewskiego

 

Julkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...