Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UKOCHANY SYNEK I DIAGNOZA GUZA MÓZGU

UKOCHANY SYNEK I DIAGNOZA GUZA MÓZGU

 

Nazywam się Małgorzata, jestem mamą wspaniałego Chłopca Joshua 🧡

W czerwcu 2023 Syn zaczął skarżyć się na pobolewanie głowy, które nie ustępowało, jego zachowanie zmieniło się stał się bardziej nerwowy, szybciej męczył się podczas wysiłku. Pediatra sugerował migrenowe bóle głowy z powodu dojrzewania, ale otrzymaliśmy skierowanie na badania krwi i do neurologa. Niestety terminy do specjalisty były bardzo odległe – nawet prywatne wizyty dopiero na lipiec.  Dolegliwości nasiliły się z dnia na dzień, Syn zaczął zgłaszać  również nudności, dwa dni później zaczął wymiotować, błyskawicznie udaliśmy się na SOR do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

3 lipca 2023, nasze życie zmieniło się o 180 stopni. W szpitalu wykonano TK głowy ustalając rozpoznanie- nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze centralnego systemu nerwowego – torbielowato – lity guz wielkości 5 cm. 

Zostaliśmy niezwłocznie przetransportowani na odział Neurochirurgii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Dnia 06.07.2023 został usunięty guz prawego płata skroniowego mózgu drogą kraniotomii. Operacja obyła się bez komplikacji, guz został wycięty w całości, bez nowych deficytów neurologicznych.

Kilka dni po 11 urodzinach syna otrzymaliśmy wyniki histopatologii, wynik spadł na nas jak grom z jasnego nieba –  nowotwór pochodzenia glejowego o wysokim stopniu złośliwości – Pleopmorphic Xanthoastrocytoma G3 lub pediatric type diffuse high grade glioma. Wskazane wykonanie badań molekularnych.

Ponownie trafiliśmy do  CZZDZ w Katowicach tym razem na oddział Onkologii.  Josh miał wykonany rezonans  – nie ma przerzutów  oraz biopsję płynu mózgowo-rdzeniowego – nie znamy jeszcze wyników. W tej chwili ma podawany cykl chemioterapii. Za 2 tygodnie czeka go radioterapia.

Guz ma bardzo wysoki stopień złośliwości – bez specjalistycznych badań genetycznych, postawienie poprawnej diagnozy i metod dalszego leczenia jest niemożliwe. W Bonn w Niemczech są wykonywane badania molekularne w celu potwierdzenia który gen wywołał mutacje i jest odpowiedzialny za powstanie nowotworu.

Syn jest bardzo pozytywnym, radosnym chłopcem. Kocha grę w szachy, gry komputerowe. Odnosił bardzo wysokie wyniki w nauce, w czerwcu zdał egzamin na kartę rowerową.  Pomimo swojej choroby, z którą przyszło mu się zmierzyć, jest bardzo kochanym dzieckiem. Dzielnie walczy każdego dnia o wyzdrowienie i znosi trudy leczenia.

Samotnie wychowuję Syna – niestety sytuacja materialna w jakiej obecnie jestem nie daje nam szans na pokrycie w całości bardzo wysokich kosztów badań i leczenia. 

Jako Mama, zrobię wszystko by ratować swoje dziecko i dlatego zwracam się do Was, ludzi o dobrych sercach, o pomoc w zebraniu środków na badania i dalsze leczenie Joshua.

Syn jest sensem mojego życia – błagam o pomoc 🙏🙏🙏

Z całego serca dziękujemy za każdą okazaną pomoc i udostępnienie zbiórki dalej.

 

Pomóc Joshua można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3766 pomoc dla Joshua Głośny

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Joshua:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3766 Help for Joshua Glosny

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Joshua:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3766 pomoc dla Joshua Głośny

 

Joshua można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...