Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA JOASI W WALCE Z BARDZO TRUDNĄ CHOROBĄ…

POMOC DLA JOASI W WALCE Z BARDZO TRUDNĄ CHOROBĄ…

 

 

ENGLISH VERSION —> LINK

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w sfinansowaniu leczenia naszej córeczki Joanny w niemieckiej interdyscyplinarnej klinice leczenia anomalii naczyniowych. Asia urodziła się 07.11. 2019 i stwierdzono u niej wrodzoną wadę naczyń – malformację żylną w okolicy brody na dolnej wardze i języku po lewej stronie. Na początku podczas płaczu widoczna była żyłka na brodzie i myśleliśmy, że to nic poważnego. W niedługim czasie jednak zmiana stawała się coraz bardziej widoczna, a od pewnego momentu widoczna jest już stale i wygląda jak zasinienie, które podczas płaczu mocno się uwypukla.

Malformacja naczyniowa jest wadą wrodzoną naczyń i rośnie wraz z dzieckiem. Nigdy samodzielnie nie znika. Nieleczona malformacja żylna prowadzi do zakrzepicy żył z silnymi dolegliwościami bólowymi oraz do jej ciągłego rozrostu. Może doprowadzać do obrzęków i krwawień. W zależności, w jaki sposób się rozrasta może upośledzać lub nawet totalnie zaburzać funkcję okolicznych tkanek. U Joasi najwięcej problemów może sprawić umiejscowienie tej wady na języku.

Malformacja, jaka występuje u naszej córki w obrębie języka jest niezwykle rzadka. Nieumiejętne leczenie może prowadzić do uszkodzeń mających poważny wpływ na funkcje języka. Dodatkowo dotychczasowe badanie nie wykazało, jak duża jest malformacja występująca u Asi i czy nie obejmuje ona również naczyń żylnych okolicy szyi. Lekarze poinformowali nas, że to co widzimy na powierzchni języka może być tylko wierzchołkiem góry lodowej. O tym, czy tak jest przekonamy się dopiero po wykonaniu rezonansu z kontrastem, który jest planowany przed samym zabiegiem i ujawni zakres, jaki obejmuje malformacja.

Poprzez Internet znalazłam w Polsce tylko jeden przypadek osoby z malformacją na języku. Przypadek ten pokazuje, Przypadki te pokazują, że leczenie malformacji w obrębie języka jest niezwykle trudne, a niewłaściwe leczenie może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych i okaleczenia. W Polsce nie ma standardów leczenia malformacji w tym obszarze ciała, gdyż zdarza się to bardzo rzadko. Leczenie natomiast powinno być przeprowadzane w interdyscyplinarnej klinice anomalii naczyniowych, gdyż tylko taka dysponuje lekarzami specjalistami z różnych dziedzin znającymi specyfikę malformacji. Dzięki temu w zależności od sytuacji można pacjentowi zaproponować na każdym etapie najbardziej odpowiednie dla niego leczenie, a podczas komplikacji zmienić je dostosowując do okoliczności. Niestety takiej kliniki w Polsce nie ma.

Szukając pomocy zarówno w Polsce jak i za granicą zostaliśmy ostatecznie pokierowani do ośrodka w Halle (Niemcy) do prof. Wohlgemuth jako eksperta w tej dziedzinie zajmującego się malformacjami również u tak malutkich dzieci.

Prof. Wohlgemuth zalecił zastosowanie skleroterapii z ewentualną odwróconą elektroporacją w znieczuleniu ogólnym. Odwrócona elektroporacja jest to zabieg mający na celu zintensyfikowanie działania leku wewnątrz komórki, dzięki czemu lepsze są efekty i znacznie zmniejsza się ilość podanego do skleroterapii leku. Zwiększa to również szanse na zmniejszenie ilości koniecznych zabiegów.

Centrum leczenia anomalii naczyniowych w Halle jest natomiast jedynym ośrodkiem w Europie wykonującym skleroterapię z odwróconą elektroporacją.

Zależy nam na zapewnieniu możliwie bezpiecznego i jak najmniej inwazyjnego leczenia córki. Wierzymy, że dzięki doświadczeniu lekarzy w niemieckiej klinice w Halle pod kierownictwem prof. Wohlgemuth, specjalistycznemu sprzętowi i najnowocześniejszych metod jakimi dysponuje ta klinika możemy zmniejszyć ryzyko lub zakres wystąpienia ewentualnych komplikacji, co przekłada się na mniejszą ilość potrzebnych interwencji. Zwiększa to szanse na zachowanie ważnych funkcji języka.

Niestety nie jesteśmy w stanie sfinansować kosztów leczenia naszej córeczki w Niemczech. Jeden pobyt w celu wykonania wyżej opisanego zabiegu w klinice wyceniono na ok. 21,6 tys. euro (cena może ulec zmianie w zależności od sytuacji zdrowotnej)  z możliwą koniecznością powtórzenia zabiegu po 3 miesiącach od pierwszego zabiegu, co daje kwotę ok. 43 tys. Euro. Na 25.02.2021 roku wyznaczono termin operacji Joasi. Ze względu na sytuację epidemiologiczną na dzień dzisiejszy musimy być w Halle już 17.02.2021.

Mamy nadzieję, że dzięki pomocy dobrych ludzi uda nam się zapewnić Joasi odpowiednie leczenie stwarzające dla niej jak największe szanse na zachowanie prawidłowych funkcji języka i zmniejszające ryzyko jej okaleczenia, by nadal tak jak dziś mogła się beztrosko uśmiechać całą buzią Za każdą wpłaconą choćby najmniejszą kwotę z całego serca dziękujemy i przesyłamy wyrazy wdzięczności.

 

AKTUALIZACJA

#WYJAD PO ZDOWIE z SUKCESEM #RADOŚĆ #WDZIĘCZNOŚĆ # SZCZĘŚCIE #

Drodzy nasi przyjaciele, znajomi i nieznajomi – cudowni wspierający naszą misję po zdrowie Asieńki.

Chciałam przekazać Wam cudowne wiadomości. Jesteśmy już z Joasią po kontrolnych badaniach w rok po wykonanej operacji i prof Wohlgemuth powiedział, że jest bardzo zadowolony z efektu operacji. Przekazał nam iż pozostałe części malformacji (nie można jej bowiem zamknąć w całości) są na tyle małe, że wg niego (jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego) to przez najbliższe 2-3 lata nie potrzeba wykonywać żadnych interwencji. Za ok. 2,5 – 3 lata mamy przyjechać na kolejną kontrolę i wówczas będzie podjęta decyzja, czy należy wykonać jeszcze jedną operację, czy nie.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze marzenie się spełnia i na zawsze już pozostanie w nas wdzięczność Podjęcie decyzji o leczeniu u prof Wohlegemuth okazało się być najlepszą decyzją, której realizacja udała się dzięki Waszej pomocy – wsparciu wielu cudownych ludzi, dlatego poza szczęściem czujemy ogromną wdzięczność.

Dzięki właściwie rozpoczętemu leczeniu bez komplikacji, zaoszczędziliśmy wielu interwencji. Joasi uśmiech nie znika z jej buzi, pięknie rozwija się jej mowa i nie ma problemów z jedzeniem i piciem.

Dziękujemy  za każdą pomoc finansową, ale i za każdą modlitwę. Wierzę, że to dobry Bóg wskazał nam właściwą drogą i postawił na niej wielu dobrych ludzi. Chwała Panu! .

Ponieważ ewentualna interwencja może być potrzebna lub nie, dopiero za 3 lata, pozostała cześć zebranych na rzecz Joasi pieniędzy zostanie przekazana na potrzeby innych potrzebujących dzieci będących pod opieką Fundacji „Kawałek Nieba”.

Czujemy ogromną radość, że dzięki temu przyczynimy się do pomocy innym dzieciom . Dziękujemy ogromnie Pani prezes tej Fundacji Pani Alicji Szydłowskiej – Budzich za jej wspaniałą pracę i zawsze ciepłe słowo. .

Dziękujemy bardzo za pomoc w zbiórce Fundacji Siepomaga, której działania zdecydowanie przyspieszyły, zakończenie zbiórki Na koniec chciałam tylko prosić o dalszą modlitwę za Asieńki uzdrowienie . Załączam zdjęcia z ostatniej wizyty w klinice już po badaniach.

Z wyrazami szacunku

Mama Joasi – Katarzyna Hrynyszyn wraz z rodziną.

 

Pomóc Joasi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2733 pomoc dla Joasi Hrynyszyn”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Joasia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2733 Help for Joasia Hrynyszyn”

Aby przekazać 1% podatku dla Joasi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2733 pomoc dla Joasi Hrynyszyn”

 

Joasi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...