Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

DAJ JASIOWI SZANSĘ ZOBACZYĆ ŚWIAT…

DAJ JASIOWI SZANSĘ ZOBACZYĆ ŚWIAT…

Hisilicon Balong

 

 

Witam,

Nazywam się Jan, urodziłem się jako skrajny wcześniak z wagą 610g 13 sierpnia 2012 roku w Lublinie. Od pierwszych chwil na tym świecie walczyłem o życie i zdrowie. Przeszedłem 4 operacje, jedną na serce i trzy na oczy. Choruje na retinopatę wcześniaczą 5 stadium, jestem pod stałą opieką okulistyczną i neurologiczną. Moje oczka są naprawione, ale widzenie nie jest takie proste, bo widzę jedynie światło i kontrasty czarno-białe. Muszę jeszcze dużo się uczyć, aby stać się samodzielny i niezależny.

Jestem wesołym i bardzo odważnym chłopcem, z chęcią poznaje nowe rzeczy, szybko  się ich uczę i nabieram pewności, że poradzę sobie w życiu.

Od marca 2014 roku regularnie uczęszczałem na rehabilitację oczu w SOSz-W dla Dzieci Niewidomych w Lublinie, a od września 2015 rozpocząłem tam naukę w oddziale przedszkolnym. Od  2016 roku moja Mama dodatkowo woziła mnie  na zajęcia logopedyczne i psychologiczne do Poradni  Trampolina oraz na super fajne zajęcia integracji sensorycznej do Poradni  Niedźwiadek w Lublinie. Nauka nie poszła w las, gdyż zacząłem lepiej rozumieć  otaczający mnie świat, więcej mówię i chętniej się uczę. Od września 2017 roku zaczęła się moja nowa przygoda w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niewidomych im. Róży Czackiej w Lasakch koło Warszawy. Chodzę tam do Oddziału Przedszkolnego „Krasnale”, mam dużo zajęć, uczę się m in. orientacji przestrzeni, poznaje czynności życia codziennego, ćwiczę oczy na terapii widzenia, mowę na zajęciach logopedycznych a nawet jeżdzę na koniu w ramach hipoterapii. Bardzo mi się to wszystko podoba i z radością uczę się nowych rzeczy. Jestem pewny, że fachowa pomoc i praca pozwolą mi na wyrobienie instynktu widzenia i zdolności samodzielnego funkcjonowania.

W imieniu Syna bardzo dziękuje za okazaną pomoc i wsparcie. Środki z 1% oraz darowizny na rzecz Jasia bardzo nam pomagają w opłaceniu jego prywatnych zajęciach rehabilitacyjnych oraz zakupu materiałów dydaktycznych niezbędnych w dalszej nauce i rozwoju. Dlatego prosimy o dalszą pomoc.

Dziękujemy serdecznie za DAR SERCA

Jaś z Mamą 🙂

 

Pomóc Jasiowi można dokonując wpłaty na konto:Hisilicon Balong

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “881 pomoc dla Jasia Herman”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Jas:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: „881 Help for Jas Herman”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Jasia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “881 pomoc dla Jasia Herman”

 

Jasiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAJas1Y:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...