Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKI JAŚ I BARDZO TRUDNA WALKA Z GUZEM MÓZGU

MALUTKI JAŚ I BARDZO TRUDNA WALKA Z GUZEM MÓZGU

 

Jaś ma 2 lata i już musi walczyć z groźnym przeciwnikiem – Medulloblastoma – guza mózgu o IV, najwyższym stopniu złośliwości.wg. WHO.

W sierpniu 2023 r po konsultacji neurologicznej powikłań po zapaleniu ucha, Jaś został skierowany na dodatkowe badania na SOR Dziecięcego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tam wykonano mu tomografię głowy, która wskazała, że w tylnej części jamy czaszki Jasia jest ponad 5 cm guz, który blokuje przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego i wymagana jest natychmiastowa operacja. Dość szybko wyjaśniło się skąd pojawiły się nagłe zaburzenia równowagi.

Po 9 godzinach od diagnozy Jaś po raz pierwszy pojechał na salę operacyjną, gdzie wykonane u niego drenaż zewnętrzny, trzy dni później, podczas 7 godzinnej operacji usunęli z główki naszego synka guza, który zagrażał jego życiu.

Następnie nastały dwa długie tygodnie, podczas których czekaliśmy na wyniki badań histopatologicznych. One jednak nie były optymistyczne, mamy do czynienia ze złośliwym guzem mózgu – Medulloblastoma, wg. WHO typ 4.

Jaś karetką został przetransportowany do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na dalsze leczenie, tu przeszedł kolejne dwie operacje. Jaś ma założone dojście centralne typu Broviac, przez które ma podawaną chemioterapię i zastawkę komorowo – otrzewnową.

Operacje zostawiły po sobie pewne powikłania neurologiczne. Jaś bierze udział w rehabilitacji, na nowo uczył się chodzić, samodzielnie jeść i mówić.

Obecnie jest podawany długiej chemioterapii składającej się z 20 cykli chemii. Chemioterapia spowodowała u niego zaburzenia odżywiania, w związku z tym znajduje się pod opieką zespołu żywieniowego, który czuwa nad prawidłowym przyrostem masy ciała. Spożywa specjalne preparaty odżywcze mające zapobiec nadmiernemu chudnięciu.  Chemia poza tym, że zabija komórki nowotworowe w organizmie Jasia, pozostawia po sobie wiele powikłań, prawie po każdym cyklu ma toczoną krew, leczony jest antybiotykami.

Pieniądze z 1,5% podatku zebrane na subkoncie Jasia, przeznaczymy na opiekę nad Jasiem, jego dalsze leczenie, rehabilitację, dojazdy do szpitala.

 

Pomóc Jasiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4051 pomoc dla Jasia Balcerek

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Jas:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4051 Help for Jas Balcerek

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Jasia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4051 pomoc dla Jasia Balcerek

 

Jasiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...