Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA JAKUBA

POMOC DLA JAKUBA

 

Szanowni Państwo,
Zwracam się z prośba o pomoc  dla mojego syna Jakuba, który w wyniku ciężkiego niedotlenienia nie rozwija się prawidłowo. Kubuś urodził się 11.12.2017 roku jest moim pierwszym dzieckiem, który cudem przeżył. Od 3 godziny życia został zakwalifikowany do chłodzenia całego ciała z powodu ciężkiej zamartwicy okołoporodowej . Pierwsze tygodnie swojego życia spędził w szpitalu, kolejne tygodnie do dnia dzisiejszego spędza na wizytach lekarskich. Od urodzenia jest rehabilitowany.

Cierpi na Encefalopatie niedokrwienno – niedotleniową, małogłowie, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, padaczkę, chromosomopatie, MPD.
W związku z chorobą syna mamy bardzo duże problemy ruchowe, dziecko nie chodzi, nie mówi, ma połowiczy niedowład lewostronny, cały czas musi być rehabilitowany by nie zrobiły się przykurcze . Od drugiego roku życia  nosi ortezy, jest pionizowany, ma problemy z jedzeniem, od 6 miesiąca życia jest na lekach przeciwpadaczkowych. Uczęszcza na terapie które są wraz z rehabilitacją  jedyną szansą na lepszą przyszłość syna.
Z racji iż Jakub jest całkowicie zdany na nasza pomoc, walczymy o każdy dzień by był lepszy, bez bólu.

Jedyna przeszkodą jest kosztowne leczenie , które wykracza poza nasz budżet, dlatego wołamy o pomoc. Jako rodzice robimy wszystko co w Naszej mocy by zapewnic dziecku prawidłową opiekę i podstawową rehabilitację . Jakub od urodzenia do nadal jest rehabilitowany metodą Vojty, a niestety po 2 roku życia nie ma Vojty na  NFZ i musimy wszystkie rehabilitacje opłacać z własnych środków. Jest nam bardzo ciężko wszystkie terapie oraz rehabilitacje pokrywać w 100 % z własnej kieszeni. W chwili obecnej ważne są tez turnusy, gdzie ilośc godzin jest bardzo duża połączona z codzienna rehabilitacją przynoszą efekty.
Kosztorys na każdy rok to sumy dla nas  niewyobrażalne .  Nie jesteśmy w  stanie sami  odłożyć takich pieniędzy.  A widząc postępy jakie idą małymi kroczkami motywuje nas to do działania, po raz kolejny dumę musimy schować do kieszeni i prosić o pomoc!
Nie brakuje Nam miłości i siły, ale nie mamy za co leczyć syna. Problemy zdrowotne zaburzają jego rozwój fizyczny i intelektualny. Prowadzimy najtrudniejszą walkę o sprawność Naszego dziecka .

Otrzymane środki finansowe przeznaczylibyśmy na dalsze leczenie i rehabilitację, turnusy oraz sprzęt. Kierujemy apel do ludzi dobrej woli o wsparcie dla Kubusia .Nawet najmniejsza wpłata jest niezwykle cenna. Šilumos siurbliai ir kondicionieriai | MB Kondimonta

Rodzice Jakuba

 

Pomóc Jakubowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2351 pomoc dla Jakuba Reszke”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Jakub:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2351 Help for Jakub Reszke”

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Jakuba:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać “2351 pomoc dla Jakuba Reszke”

 

Jakubowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...