Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

MALUTKI IGOREK WALCZY Z NOWOTWOREM – SIATKÓWCZAKIEM OBUOCZNYM

MALUTKI IGOREK WALCZY Z NOWOTWOREM – SIATKÓWCZAKIEM OBUOCZNYM

 

 

Igorek urodził się 23  sierpnia 2019r.  Jest On naszym pierwszym dzieckiem. Całą ciążę rozwijał się prawidłowo, wszystkie badania były wzorowe. Gdy tylko przyszedł na świat byliśmy najszczęśliwszymi rodzicami. Jednak coś wzbudzało nasze wątpliwości od czasu gdy skoczył dwa miesiące. Jego oczka nie przestały zezować. W październiku 2019 roku na pierwszych szczepieniach dostaliśmy skierowanie od pediatry do okulisty, jednak z najszybszym terminem dopiero na czerwiec 2020…

Postanowiliśmy, że pójdziemy do lekarza prywatnie.  Udało nam się zapisać na wizytę u Pani doktor 30 grudnia 2019 roku. I wtedy zaczął się nasz koszmar. Pani doktor powiedziała nam że widzi zmiany w obu oczach. Dostaliśmy skierowanie do szpitala, na początek była propozycja Akademii medycznej w Gdańsku na dalsze dokładne kontrole. Jako że był to okres sylwestrowo – noworoczny, dostaliśmy zalecenie aby pojawić się na kontrolę po szóstym stycznia.

Godzinę później, gdy już wróciliśmy do domu zadzwoniła do mnie Pani doktor. Usłyszałam tylko słowa: „Pani Dominiko, jednak przemyślałam że najlepszą opcją będzie dla Was spakować się dzisiaj i jutro z rana być w Warszawie. Dzwoniłam już i zgłosiłam, że będziecie. Wszystkiego dobrego

Wtedy już wiedzieliśmy, że jest źle. Spakowaliśmy się i tej samej nocy wyjechaliśmy do Centrum Zdrowia Dziecka. Zostaliśmy przyjęci 31.12.2019 roku  na oddział okulistyki na badania do dr. Hautza. My żyliśmy w nadziei, że to jednak nic poważnego, do czasu kiedy doktor przedstawił nam diagnozę – nowotwór złośliwy, siatkówczak- postać obuoczna. Poczuliśmy jakby ktoś nam zerwał spod stóp kawałek ziemi. Jak To? Nasz syn? Nasze małe szczęśliwe, uśmiechnięte dziecko ma nowotwór? My dalej nie mogliśmy w to uwierzyć… Serce nam pękało, tego uczucia nie da się opisać.

Dokładnie badanie dna oka zostały wykonane 2 stycznia. Po tym badaniu dowiedzieliśmy się, jeszcze gorszej diagnozy: po 3 guzy w każdym oku, z czego prawe oczko mocno zaatakowało plamkę… Doktor powiedział nam o schemacie i sposobach leczenia, jakie będzie musiał przejść Igor. Jakie są szanse, i z czym musimy się liczyć podczas leczenia chemioterapii, oraz ewentualnie o dalszych metodach leczenia.

Dzień później dostaliśmy wypis ze skierowaniem na onkologie na dzień 8.01.2020.

Obecnie Igor jest po pierwszej chemioterapii. Jego leczenie przypada co 21 dni od podania pierwszej chemii. Igorek to baaardzo dzielny, uśmiechnięty i silny chłopczyk, jednak nie wiemy jak długa droga walki i leczenia przed nami. Dlatego z całego serca prosimy Was o pomoc. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdy jeden grosz z Waszych ciepłych serc.

Rodzice Igorka – mama Dominika, tata Szymon.

 

Pomóc Igorkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2539 pomoc dla Igora Cholcha”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Igor:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2539 Help for Igor Cholcha”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Igorka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2539 pomoc dla Igora Cholcha”

 

Igorkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

pat0 Informacje_dot._zbiórek: https://www.kawalek-nieba.pl/informacje_reg/
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Polub Nas