Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

GUZ MÓZGU W GŁÓWC MALUTKIEJ IGI

GUZ MÓZGU W GŁÓWC MALUTKIEJ IGI

 

Iga rozwijała się bardzo dobrze jak na niemowlaka, aż do momentu gdy zauważyliśmy że przestała chwytać w lewą rękę. Zaczęliśmy od wizyty u pediatry gdzie nas skierowano na badanie RTG gdzie powiedzieli nam że jest złamana i mamy jechać do chirurga. Tam okazało się, że nie jest, tłumaczyli nam, że się uderzyła i dlatego jej nie używa. Tak minęły około 2 tygodnie, ale nic się nie poprawiało. Wiedziałam, że coś jest nie tak, umówiłam nas na wizytę u fizjoterapeuty, który skierował nas do neurologa. 02.03.2024 udaliśmy się na wizytę  gdzie zostaliśmy skierowani do szpitala ICZMP w Łodzi w celu zrobienia USG główki . Po USG przyszła do nas pani neurochirurg i powiedziała że to prawdopodobnie guz mózgu ale musza potwierdzić w rezonansie co okazało się naszym największym koszmarem. W tej małej główce był guz.

Operacja wycięcia guza była następnego dnia, jednak nie udało się go wyciąć w całości, bo Iga była już zbyt słaba . Zrobili reoperacja tydzień później prawdopodobnie wycieli wszystko. Ale jest jeszcze jeden w móżdżku. Okazało się że to glejak wysokoozłośliwy. Leżeliśmy ponad 1.5 miesiąca . Iga doszła do siebie lecz pozostał jej niedowład lewej strony. Zostaliśmy skierowani do szpitala klinicznego w łodzi przy ulicy Spornej. Leczenie zaplanowano na 18 miesięcy co 3 tygodnie zgodnie z protokołem leczenia guzów mózgu u dzieci,  w tym co tydzień wizyta kontrolna.

Na początku maja miała zabieg założenia drogi centralnej broviaka i podaną pierwszą chemię. Przeszła 2 cykle chemioterapii. Okazało się że to jednak nie glejak tylko jeszcze groźniejszy przeciwnik Atypical teratoid/rhabdoid tumor, SHH subtype. Nasz świat zawalił się po raz kolejny. Będzie musiała przejść kolejny zabieg w celu założenia zbiornika, aby mogli podawać chemię do mózgu . Będzie bardziej radykalna i agresywna chemioterapia. Szukamy pomocy w różnych źródłach, jak tylko możemy, aby nasze maleństwo zostało wyleczone.

 

Pomóc Idze można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4083 pomoc dla Igi Treller

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Iga:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4083 Help for Iga Treller

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Igi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4083 pomoc dla Igi Treller

 

Idze można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...