Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

CHOROBA KTÓRA WYWOŁUJE OGROMNE CIERPIENIE

CHOROBA KTÓRA WYWOŁUJE OGROMNE CIERPIENIE

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie, Hubert od najmłodszych lat swojego życia cierpi na ciężkie atopowe zapalenie skóry. Jest to choroba przewlekła , charakteryzująca się uporczywym świądem, chory rozdrapuje skórę, a powstałe rany sączą się i pieką , co potęguje ryzyko nadkażeń bakteryjnych. U nas sytuacja była na tyle dramatyczna, że atopia pokrywała niemal całe ciało Huberta, przez co nie mógł spać w nocy i ciągle rozdrapywał. Syn był także wielokrotnie hospitalizowany, jednak w szpitalach aplikowano mu jedynie steryd terapię, która krótkotrwale łagodziła objawy , po czym stan zapalny wracał ze zdwojoną siłą.

Stosowaliśmy również specjalistyczne rękawiczki i ubranka, wykorzystywaliśmy metodę mokrych opatrunków, jednak w tak ciężkim przypadku ulga była  niewielka. Hubert przeszedł również cykl leczenia cyklosporyną, która nie dość, że nie przyniosła efektów, to jeszcze wywołała skutki uboczne w postaci bólu brzucha.

Byliśmy bezsilni próbowaliśmy wyprowadzić syna z tej strasznej choroby aż w końcu dla nas zapaliło się światełko w tunelu i trafiliśmy na osoby, które nam pomogły. W tej chwili a dokładnie od grudnia 2021 zaczęliśmy leczenie w Klinice w Warszawie, która zajmuje się leczeniem i profilaktyka chorób przewlekłych miedzy innymi AZS. Leczenie w tej klinice polega na odpowiednim doborze diety i tlenoterapii w komorze hiperbarycznej. Od grudnia zostały wykonane u Huberta 2 testy Kodu Metabolicznego 200 , test Food Hemical  Scan. Hubert odbył do tej pory 11 zabiegów w komorze hiperbarycznej, oraz 10 wlewów witaminowych .

Hubert 21 lipca 2022 roku skończył 14 lat, ostatnie ponad pół roku były bardzo ciężkie stan skóry syna był na tyle poważny , że  nie mógł chwilami chodzić a wiąże się to z tym że nie uczestniczył w zajęciach szkolnych, nie wychodził na dwór, nawet kąpiel sprawiała mu ból. Ale opłacało się walczyć stan skóry mimo przeciwności losu poprawił się. Hubert nareszcie korzysta z życia tak jak powinien chłopak w jego wieku.

Syn musi kontynuować leczenie i zabiegi w komorach jest to bardzo kosztowne, wiec zwracam się  z prośbą do osób które chciały by pomóc nam w dalszym kontynuowaniu terapii i mogli by przekazać wpałaty i 1%  podatku dla Huberta.

Z góry wszystkim dziękujemy Rodzice i Hubert.

 

Pomóc Hubertowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3365 pomoc dla Huberta Stempniak

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Hubert:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3365 Help for Hubert Stempniak

 

Aby przekazać 1% podatku dla Huberta:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3365 pomoc dla Huberta Stempniak

 

Hubertowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...