Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UKOCHANA CÓRECZKA HANIA I WALKA Z GUZEM MÓZGU

UKOCHANA CÓRECZKA HANIA I WALKA Z GUZEM MÓZGU

 

27.06.2022 r. Początek wakacji ale Hania jeszcze chodzi do przedszkola, więc wstaje rano jak zawsze ale zgłasza, że boli Ją główka. Nie mocno, trochę. Sytuacja powtarza się codziennie – ból główki w tym samym miejscu. Zaniepokojeni zgłaszamy się do lekarza rodzinnego. Testy neurologiczne i wyniki morfologii są prawidłowe. Postawiona diagnoza – alergia. Prosimy jednak o skierowanie do neurologa.  Po tygodniu bóle główki nasiliły się.

09.07.2022r. pojechaliśmy na SOR ponieważ nagły ból zaczął wybudzać cierpiącą Hanię ze snu. Tam po zbadaniu Hani powiedziano nam, że są to dziecięce migreny i jedynym leczeniem jest podawanie leków przeciwbólowych. Zostaliśmy odesłani do domu. Hanulka poza bólem głowy zrobiła się apatyczna, nie bawiła się z bratem jak zawsze, tylko kładła się do łóżeczka i zakrywała główkę kołdrą.

11.07.2022 r. udało nam się dostać do neurologa. Pani doktor od razu wystawiła skierowanie na CITO do szpitala na oddział neurologiczny. Niestety tego dnia na oddziale nie było wolnego miejsca. Wieczorem znowu nastąpił silny atak bólu, więc kolejna wizyta na SOR. Na szczęście tym razem mieliśmy skierowanie do szpitala . Noc spędzona na izbie przyjęć, a rano przyjęcie na oddział. Wykonano rezonans magnetyczny główki. Tuż po badaniu otrzymaliśmy pierwszą bardzo złą informację.  Rezonans wykazał guza w mózgu wielkości 4 cm x 3,5 cm. Hania dostaje leki przeciwobrzękowe, w końcu główka nie boli.  Po godzinie byliśmy już w karetce do Warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka na oddział neurochirurgii. Nie ma czasu, trzeba operować. Serce ściska, oczy pełne łez. Wiemy jedno – jedziemy ratować naszą córeczkę.

Kilku godzinna operacja dobiega końca. Guz usunięty w całości więc w wielkiej nadziei czekamy na wynik histopatologiczny. Hanulka po operacji szybko dochodzi do siebie. 21.07.2022 r. dostajemy wynik – nowotwór złośliwy Medulloblastoma analaplastic suptype (CNS WHO G4). Świat wali nam się na głowę. Pakujemy walizkę, lecz nie jedziemy do domu tylko na VII piętro – oddział onkologii, gdzie zaczyna się nasza walka o życie Hani.

Hanulka dzielnie znosi kolejne wkłucia wenflonów, pobrania krwi, podanie pierwszej chemii oraz założenie portu naczyniowego w znieczuleniu ogólnym. Ma dość. Po ponad 3 tygodniach w szpitalu możemy wyjść do domku by złapać oddech i nabrać sił. Małopłytkowość po pierwszej chemii nie daje nam się długo cieszyć domkiem. Jedziemy do szpitala, wyniki spadły i trzeba przetoczyć płytki krwi.

Po kilku dniach spędzonych w domu jedziemy na drugi cykl chemii. Znosi ją nieźle. Jednak po powrocie do domu traci zupełnie apetyt. Nie je, prawie nie pije. Lekarze decydują, że mamy przyjechać do CZD. Jedziemy. Hania jest odwodniona. Kolejny nieplanowany tydzień w szpitalu. Po powrocie do domku mamy dla siebie 5 dni i kolejny – 3 cykl chemii.

Hania w listopadzie skończy 7 lat. Od września jest uczennicą pierwszej klasy i zaczęła indywidualne lekcje w domu. Hanulka jest niezwykle empatyczną i radosną dziewczynką. Łapała życie garściami ćwicząc gimnastykę, taniec, uczyła się gry na ukulele, Jej wielką pasją są wszelkie prace plastyczne oraz gotowanie z mamą.

Dziś jesteśmy przed 4 cyklem chemioterapii, po którym zaczniemy 6 tygodniową radioterapię, a potem roczną chemioterapię podtrzymującą. To początek walki o zdrowie i życie naszej córeczki. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc dla Hanulki. Walka z nowotworem jest ciężka i długa a my zrobimy wszystko, żeby Hania wyszła z tej walki zwycięsko!

 

Pomóc Hani można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3352 pomoc dla Hani Kulwickiej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Hania:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3352 Help for Hania Kulwicka

 

Aby przekazać 1% podatku dla Hani:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3352 pomoc dla Hani Kulwickiej

 

Hani można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...