Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

STRACH O ZDROWIE I ŻYCIE UKOCHANEJ CÓRECZKI

STRACH O ZDROWIE I ŻYCIE UKOCHANEJ CÓRECZKI

 

Życie naszej córeczki już nigdy nie będzie beztroską bajką. Już zawsze będzie wiązało się z nieustanną walką o zdrowie. To świadomość, z którą żyjemy każdego dnia od chwili, w której poznaliśmy diagnozę Hani. Cukrzyca typu 1 – przez tę wiadomość ugięły się pod nami kolana. To choroba nieuleczalna, z którą nasza córeczka będzie zmagała się już do końca życia, a my możemy jedynie walczyć o to, by nie doprowadziła do dalszych, dramatycznych skutków zdrowotnych…

Diagnozę córeczki poznaliśmy trzy lata temu. Hania miała wtedy niespełna 5 lat i w wyniku hiperglikemii, kwasicy ketonowej i umiarkowanego odwodnienia trafiła do szpitala. Od tamtej chwili córeczka musi stosować insulinoterapię. Jej codzienność jest podporządkowana nieustannej kontroli poziomu glukozy we krwi. Każdy posiłek musi być dokładnie zaplanowany. Nie ma miejsca nawet na najmniejszy błąd, bo może od doprowadzić do tragicznych konsekwencji…

Cukrzyca to niezwykle podstępny i trudny przeciwnik. Choroba jest nieprzewidywalna i w dłuższej perspektywie wiąże się z poważnymi komplikacjami zdrowotnymi, do których nie chcemy w żaden sposób dopuścić. Kontrolujemy stan córeczki zarówno w dzień, jak i w nocy, bo wiemy, że szybki wzrost glukozy we krwi może w każdym momencie zagrozić jej życiu! Walce z chorobą córeczki została tak naprawdę podporządkowana cała nasza codzienność.

Chcemy, by była ona choć trochę łatwiejsza, abyśmy nie musieli drżeć ze strachu o córeczkę i aby Hania mogła w jak największym stopniu normalnie funkcjonować, dlatego zależy nam na zakupie pompy insulinowej najnowszej generacji, która będzie samoistnie sprawdzać i regulować poziom glukozy u córeczki. Jej koszt jest jednak ogromny i potrzebujemy Twojej pomocy.

Hania marzy o tym, żeby być zdrową dziewczynką. Nasze serce pękają na pół, ponieważ wiemy, że cukrzycy nie da się wyleczyć. Mimo to marzymy o tym, by córeczka odzyskała dzieciństwo. Proszę, pomóż nam jej to zapewnić!

Anna, mama

 

Pomóc Hani można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3228 pomoc dla Hani Besztocha

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Hania:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3228 Help for Hania Besztocha

 

Aby przekazać 1% podatku dla Hani:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3228 pomoc dla Hani Besztocha

 

Hani można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...