Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKI GRZEŚ BARDZO POTRZEBUJE POMOCY

MALUTKI GRZEŚ BARDZO POTRZEBUJE POMOCY

 

W imieniu mojego syna proszę o pomoc finansową na ratowanie zdrowia i życia mojego dziecka. Grześ urodził się tuż po świętach Bożego Narodzenia 27.12.2019r. Z wielkimi obawami czekałam na jego narodziny, bo nie wiedziałam czy jego serduszko podejmie samodzielnie pracę. Mimo przemieszczenia tego narządu które znajduje się się pod jego pachą funkcjonuje dość dobrze , choć wymaga stałej opieki kardiologa. Po urodzeniu okazało się że ma on wadę zwaną „artezja przełyku”. Jego problemem było brak ciągłości tego przewodu który zamiast docierać do żołądka doprowadzał do płuca, które zresztą Grześ ma tylko jedno. Drugie płuco się nie rozwinęło prawdopodobnie z powodu wady żeber.

W trzeciej dobie życia syn został poddany operacji rekonstrukcji przełyku, która się udała mimo że lekarze dawali mu tylko 50 procent szans na przeżycie. Grześ do tej pory mimo sprawnego przełyku odżywiany jest przez sondę.

W piątej dobie życia nastąpiło zatrzymanie krążenia, dziecko udało się uratować. Synek ma także źle ukształtowane kręgi w kręgosłupie , co sprzyja deformacji i uciskowi na rdzeń kręgowy. Grzesiowi brakuje także kości w lewej ręce , a ta którą ma jest skrócona i ustawiona pod kątem prostym do dłoni w której tylko jeden paluszek jest sprawny. Moje dziecko jest znacznie opóźnione fizycznie , więc niezbędna nam jest intensywna rehabilitacja aby mieć szansę na lepsze samodzielne funkcjonowanie. Proszę! Ja nie stoję i nie czekam , Ty też tak nie rób . Od Ciebie zależy czy będzie ten maluszek jadł i poruszał się samodzielnie. Wpłać na konto, złóż deklarację podatkową i oddaj nam 1% procent ze swojego podatku . Twoja pomoc to godne życie dla naszego bohatera.

 

AKTUALIZACJA:

Grześ ma 3,5 roku i wielowadzie. Chłopiec przeszedł już tak ogromną ilość operacji że trudno uwierzyć że nadal się uśmiecha . Urodzony bez ciągłości przełyku operowany w 3 dobie życia z 50 % szansą na jej udanie przeżywa choć kosztuje go to zatrzymaniem krążenia i wylewem.

Przez szereg jego dolegliwości nie rośnie jak inne dzieci ma wzrost 1,5 rocznego dziecka (niskorosłość). Wada kośćca tzn :niedorozwój kręgów w kręgosłupie ,brak kości w rączce i wada zwana :club hand, niedorozwój żeber, skrócona prawa nóżka doskwiera w codziennym życiu, a ciało wysyła informacje o bólu.

Brak jednego płuca uniemożliwia dziecku korzystanie z życia -szybko się męczy, a przebywanie w zatłoczonych pomieszczeniach staje się męczarnią. Przesunięte chore serduszko pracuje ze zdwojoną siłą. Chłopiec mierzy się także z problemami hematologicznymi tzn; ma leukocytozę , nadpłytkowość i podejrzenie zespołu Willebranda .Jesteśmy też pod opieką nefrologa z powodu wady nerki- jedna jest umieszczona tuż pod drugą ,a śledziona jest przemieszczona.

Brak czucia rogówkowego doprowadziło do przeszczepu rogówki czego konsekwencją jest prawie całkowita utrata wzroku w prawym oku .Genetyk określa nasze dolegliwości mianem asocjacja Vacterl . Grześ jest tak skomplikowanym chorobowo dzieckiem, że państwowa służba zdrowia rozkłada bezradnie ręce, więc szukam pomocy wszędzie    gdzie tylko się da. Pomóż proszę Grzesiowi by nie wymuszał uśmiechu  do zdjęć a jego śmiech był prawdziwy bo szczery i bez cierpienia .Dziękuję za czas spędzony z nami

 

Pomóc Grzesiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2749 pomoc dla Grzesia Pięty”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Grzes:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2749 Help for Grzes Pieta”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Grzesia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2749 pomoc dla Grzesia Pięty”

 

Grzesiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...