Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POTRZEBNA POMOC ABY OCALIĆ ŻYCIE MAMY

POTRZEBNA POMOC ABY OCALIĆ ŻYCIE MAMY

 

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Gabriela odeszła. Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy ją tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jej leczeniu. Dzięki Wam była dłużej razem z ukochaną rodziną.

Historia Gabrieli:

Nie takiego spodziewaliśmy się w tym roku Mikołaja kiedy to 6 grudnia dowiedzieliśmy się, że nasza ukochana mama i babcia zachorowała na raka trzustki. Gabriela Józefowicz bo o niej mowa przez 40 lat jako pielęgniarka ratowała ludzkie życie.  Od 22 lat pracuje w poradni Gastroenterologicznej w Katowicach i niejednokrotnie asystowała przy skomplikowanych zabiegach ratujących życie wielu ludziom.

Niestety los bywa przewrotny i ktoś przechodząc obok mógłby pomyśleć, że „szewc bez butów chodzi” ale mama mając pod nosem możliwości badawcze usłyszała diagnozę dość późno. Poświęcała się bez reszty nieraz do utraty sił swojej pracy sama zapominając przy tym o swoim zdrowiu. Nowotwór umiejscowiony jest w niekorzystnym miejscu i nie nadaje się do tradycyjnego leczenia operacyjnego. Mimo tak złej diagnozy mama ma w sobie ogromną chęć życia i nie poddaje się. W oczekiwaniu na chemioterapię nadal chodzi do pracy i mimo bólu jaki zadaje jej choroba w dalszym ciągu pomaga pacjentom. Wierzy, że ma jeszcze wiele do zrobienia dla innych i ma nadzieję na pokonanie tej podstępnej choroby.

Na horyzoncie pojawiła się dla mamy szansa na walkę z chorobą. Tą szansą jest nowatorska metoda leczenia tego typu guzów, a mianowicie metoda zwana Nanoknife, która pozwoli na usunięcie guza. Niestety metoda ta nie jest w Polsce refundowana i kosztuje 35 tysięcy złotych. Mama całe życie pomagała ludziom, a dzisiaj sama potrzebuje pomocy. Wspomóżcie ją w tej nierównej walce bo Wasza pomoc może ocalić jej życie. Być może i ona w przyszłości pomoże Wam albo Waszym bliskim.

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...