Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

RATUNEK DLA NASZEGO SYNKA…

RATUNEK DLA NASZEGO SYNKA…

 

 

Filip ma 3 lata i cieszył się normalnym, bardzo radosnym życiem, aż do momentu tragicznego wypadku samochodowego w 17-ego listopada, 2016, w wyniku którego doznał wielu urazów, w tym pourazowego uszkodzenia mózgu, zatrzymanie akcji serca, niedotlenienie mózgu, złamanie kręgu szyjnego C2, niedowład wszystkich kończyn, z przewagą kończyn górnych, tracheotomia. Przez pierwsze miesiące potrzebował respiratora do oddychania. Wypadek został spowodowany przez osobę trzecia, gdy Ania, mama Filipka, odwoziła dzieci do przedszkola.

Filip jest obecnie w domu, po dwóch miesiącach hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii, trzech miesiącach intensywnej rehabilitacji i trzech miesiącach terapii ambulatoryjnej.  Obecnie otrzymuje serwisy terapeutyczne przez szkołę dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, terapię logopedyczną, jak również cale spektrum terapii/ rehabilitacji (rozciąganie, masaże, zakres ruchu…) przeprowadzanej codziennie w domu przez rodziców i bliskich.

Lekarze nie dawali mu żadnych szans, a mimo to Filip codziennie pokazuje nam, że walczy i się nie poddaje. Od samego początku widzieliśmy że On reaguje na najbliższa rodzinę (mamę, tatę i siostrę) i wiedzieliśmy że nieważne co się wydarzy, musimy być przy nim przez cały czas by go wspierać. Udało się Filipkowi bezpiecznie zejść z respiratora (teraz oddycha samodzielnie, choć nadal przez trache – tracheotomię).

Gdyż Ania, mama, również ucierpiała w wypadku, jej urazy wliczają pękniecie drugiego kręgu szyjnego C2, oraz zmiażdżona prawa noga (złamania wliczają: otwarte złamanie stopy, złamania pięty, i liczne złamania piszczela), do tej pory musi chodzić na rehabilitacje. Z tego powodu by pomoc Filipkowi musiałem zrezygnować z pracy. Na szczęście, dzięki uwadze jaką poświęcamy naszemu synkowi i motywacji jaką od nas otrzymuje, Filipek nie poddaje się i, choć powoli, to co raz to próbuje nam pokazywać coś nowego.

Teraz Filipek reaguje na swoją rodzinę, podejmuje powoli decyzje używając oczu, oraz używa mikro-lekkiego przełącznika, oraz ograniczone ruchy rąk i nóg. Przy dużym wsparciu terapeutów Filip toleruje siedzenie i stanie, oraz jest w stanie zainicjować ruchy na pediatrycznym chodziku.

Czeka nas długa droga i walka o powrót Filipka do normalnego życia. Jedyną opcją na leczenie, jaką mamy w tym punkcie rozwoju medycyny, jest eksperymentalne leczenie komórkami macierzystymi.

Komórki macierzyste mają ogromny potencjał medyczny. Badania z ich wykorzystaniem w leczeniu wielu schorzeń, miedzy innymi urazach mózgu, posuwają się codziennie do przodu. Próbowaliśmy znaleźć opcje leczenia w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, rozmawialiśmy z wieloma szpitalami i klinikami. Otrzymaliśmy od nich różne rady, ale, niestety, na końcu odpowiedź zawsze była taka sama “Bardzo nam przykro, nie możemy pomóc”. Oczywiście, nie mogliśmy przyjąć takiej odpowiedzi i szukając dalej, tym razem w Polsce, dotarliśmy do Dr. Dariusza Boruczkowskiego z Polskiego Banku Komórek Macierzystych ( www.pbkm.pl), który po zapoznaniu się z wynikami Filipka zdecydował się Mu pomóc.

Filipek został zakwalifikowany do przeprowadzenia terapii komórkami macierzystymi  w klinice neurologicznej w Krakowie– RegenMed.  Leczenie to składa się z serii 5-10 zabiegów/zastrzyków komórek macierzystych w dolna cześć rdzenia kręgowego.

Pierwszy zabieg odbył sie w październiku i drugi w styczniu tego roku.  Obydwa były sukcesem!  Filipek dobrze go zniósł i bez powikłań mógł powrócić do domu w przeciągu tygodnia.  Następne zabiegi odbywać się będą co 3 miesiące.

Jesteśmy pełni nadziei i pomimo że według neurologów Polskich większy postęp powinien być widoczny dopiero po trzecim zabiegu, codziennie wypatrujemy zmian, a nawet te najmniejsze dają nam radość i wiarę na przyszłość.

Jedyne, co nam teraz stoi na drodze to są dalsze koszta związane z leczeniem. Według naszych wyliczeń będziemy potrzebować około 595 000 zł. na transport dostosowany do Filipka potrzeb, przeszczepy komórek macierzystych, opłaty medyczne i lekarskie, opiekę pielęgniarską, oraz zamieszkanie podczas podróży na leczenie.

Będziemy bardzo wdzięczni za jakąkolwiek pomoc dla naszego synka Filipka. To wszystko jest dla niego, by dać Mu drugą szansę na powrót do zdrowia, by znów mógł się uśmiechać, biegać i cieszyć się życiem. Bardzo prosimy o wsparcie w walce o zdrowie naszego synka.

Zapraszamy do śledzenia postępu Filipka na https://www.facebook.com/groups/fifisway/

Serdecznie Dziękujemy!

Ania i Łukasz Szczęsny

 

Pomóc Filipkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1382 pomoc dla Filipa Szczęsnego”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Filip:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1382 Help for Filip Szczesny”


Aby przekazać 1% podatku dla Filipka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1382 pomoc dla Filipa Szczęsnego”

 

Filipkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook