Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKI FILIPEK Z GOMUNIC I BARDZO TRUDNY POCZĄTEK ŻYCIA

MALUTKI FILIPEK Z GOMUNIC I BARDZO TRUDNY POCZĄTEK ŻYCIA

 

Cześć, jestem Filipek. Urodziłem się 03.08.2023roku. Mieszkam w Gomunicach, małej miejscowości nieopodal Radomska. Podczas oceny i badań wykonanych tuż po porodzie otrzymałem 10/10 punktów w skali Apgar. W stanie bardzo dobrym zostałem wypisany ze szpitala. W 12 dobie życia ze względu na niepokojące nieprawidłowości w mojej motoryce, intensywnym napięciu mięśniowym oraz utratą płaczu, moi troskliwi rodzice zawieźli mnie do szpitala. Tam dowiedzieli się, że doszło u mnie do masywnego krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego i jednocześnie do niedotlenia mózgu. W szpitalu przeszedłem dwa zabiegi implantacji zbiorników Rickhama.

Sytuację tę przeżyłem dzięki wysiłkom lekarzy. Jednak uszkodzenie mojego mózgu jest bardzo rozległe. Zdaniem opiekujących się mną lekarzy, powstałe obrażenia należy zakwalifikować jako ciężką i nieodwracalną chorobę z porażeniem mózgowym. Dotychczas przeprowadzone badania pozwoliły na postawienie diagnozy, że mam zespół zaburzeń ruchowych, neurologicznych a także postawy, które wynikają z uszkodzenia mózgu. A mam zaledwie na chwilę obecną zaledwie 3 miesiące.

W pierwszym etapie mojego życia z takimi schorzeniami, stwierdza się opóźnienie w zdobywaniu typowych umiejętności charakterystycznych dla danego wieku. Pojawiają się u mnie również zaburzenia koordynacji, mowy, napięcia mięśni szyi i tułowia, trudności ze ssaniem czy połykaniem w trakcie karmienia, a niekiedy kończy się to chwilowym porażenia kończyn. Dlatego, ważnym elementem mojego leczenia jest systematyczna rehabilitacja, która pozwala na złagodzenie negatywnych skutków schorzenia, która pomoże mi w codziennym funkcjonowaniu.

Oprócz codziennej opieki, cały czas muszę pozostawać pod kontrolą wielu specjalistów w tym neurochirurga, neurologa, kardiologa, okulisty, rehabilitanta, fizjoterapeuty, hematologa, neonatologa, audiologa czy genetyka. Dzisiejszy system opieki zdrowotnej zmusił moich rodziców do korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Podejmowane próby umówienia się na systematyczne a jednocześnie pilne wizyty u specjalistów w ramach świadczeń NFZ są daremne. W takiej sytuacji aby ratować moje życie i zdrowie, rodzice korzystają z pomocy medycznej świadczonej w prywatnych gabinetach. To niewątpliwie wiąże się z dużymi kosztami finansowymi. Dlatego wspólnie z rodzicami proszę Was o pomoc, za którą bardzo dziękuję. Do podziękowań przyłączają się również rodzice kochanego Filipka Marta i Przemek.

 

Pomóc Filipkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3864 pomoc dla Filipka Szafrańskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Filip:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3864 Help for Filip Szafranski

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Filipka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3864 pomoc dla Filipka Szafrańskiego

 

Filipkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...