Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

ABY SERDUSZKO MALUTKIEGO FILIPKA MOGŁO DALEJ BIĆ…

ABY SERDUSZKO MALUTKIEGO FILIPKA MOGŁO DALEJ BIĆ…

 

 

Mamo, tato zmęczyłem się… Ta bezradność nie pozwala Ci pozostać obojętnym. Chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej i dla niego zrobisz wszystko by było zdrowe na ile to możliwe.

Filip Sobczuk nasz synek skończył trzy latka. Pochodzi z Wysokiego k/Zamościa, ale przyszedł na świat w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, ponieważ urodził się ze złożoną wadą serca. Tam spędził swoje pierwsze tygodnie życia.

W rozpoznaniu ustalono: wrodzona wada serca pod postacią hipoplazji lewej komory, hipoplazji zastawki mitralnej, malpozycji dużych naczyń, ubytku w przegrodzie międzykomorowej, ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz hipoplazji łuku aorty. Stan po operacji plastyki łuku aorty i przewężeniu do 4,5 mm pnia tętnicy płucnej (18.04.2019 r.) Stan po zaszyciu pnia płucnego oraz operacji metodą dwukierunkowego Glenna (18.08.2020 r.)

Jedni powiedzą, że całkiem sporo jak na jedno dziecko. Drudzy, że wcale nie widać po nim, że ma aż tak chore serce. A jednak wymaga kilku etapowego leczenia operacyjnego, by móc dalej żyć i sprawnie funkcjonować.

Na co dzień Filipek jest radosnym, uśmiechniętym i ciekawym wszystkiego dzieckiem. Jego uwagę przyciągają różne dźwięki, które go otaczają, a szczególnie odgłosy maszyn. Tych nie brakuje wokół. Tak jak każde dziecko w jego wieku, z małym poślizgiem zaczął raczkować i dreptać. Dziś rośnie z niego prawdziwy maratończyk. Jego chore serce jednak nie nadąża za energicznym ciałem i szybko się męczy. Wartości saturacji spadają, pot i kaszel często pojawiają się przy codziennych harcach.

Kocha inne dzieci. Uwielbia się do nich przytulać, całować i przewracać. Tym kradnie serca wielu… Skradł też serca te najważniejsze – swoich rodziców, którzy chcą dla niego tego, co najlepsze. Chcą, by był zdrowy. Przed nim trzecia operacja Fontanna. Podczas ostatniego cewnikowania serca okazało się, że jego tętnice płucne są zbyt wąskie, a to komplikuje sprawę. Pojawiła się przed nim szansa na operację za granicą w Uniwersyteckim Szpitalu w Münster.

Wszystko zależy od wyniku cewnikowania serca, na które wciąż czekamy. Już byliśmy blisko, już był wyznaczony termin i pojawiła się infekcja, z którą dzielnie walczy nasz Filipek. Jesteśmy obecnie w szpitalu. My razem z Gabrysią chcemy i jesteśmy blisko Filipka. Tato z synem na  oddziale kardiologii, a mama z córką w przyszpitalnym hotelu.

Każdy pobyt w szpitalu wiąże się z kosztami, które trzeba ponieść by móc być blisko dziecka i otoczyć go jak najlepszą opieką: posiłki, środki higieniczne i inne niezbędne akcesoria. Po operacji Filip będzie wymagał intensywnej rehabilitacji, by móc dalej się rozwijać jak do tej pory. Przed nim długa droga pełna niewiadomych. My chcemy mu pomóc szukając różnych rozwiązań, w tym poprzez Państwa dobre serca.

Dlatego prosimy. Razem stwórzmy Ekipę Filipka od serca, która pomoże mu mieć sprawniejsze serduszko, które będzie biło lepiej!

Dziękujemy jeszcze raz za pomoc.

AKTUALIZACJA:

To co wydawało się niemożliwym stało się rzeczywistością.

Filipek w październiku 2022 r. w UKM w Münster przeszedł trzecią operację serca Fontana. Dziś to chłopiec, którego trudno zatrzymać. Każdego dnia pokazuje jak bije kolejne rekordy. Jego saturacje są zbliżone jak u zdrowego dziecka. Jednak mimo poprawy serduszka wciąż walczy by lepiej funkcjonować i nie zmarnować tego co udało się zrobić naszym wspaniałym kardiochirurgom. Wciąż pozostaje na diecie niskotluszczowej z olejem MCT. Z tym związane jest odpowiednie jedzenie, do którego wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. To generuje dodatkowe koszty. Do tego dochodzą stałe konsultacje lekarskie, dzięki którym na bieżąco monitorujemy stan zdrowia syna.

Jeżeli chcą Państwo dalej tworzyć z nami Ekipę Filipa od serca to z góry dziękujemy za okazaną pomoc. 

 

Pomóc Filipkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2697 pomoc dla Filipka Sobczuka”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Filip:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2697 Help for Filip Sobczuk”

 

Filipkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...