Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA FILIPKA

POMOC DLA FILIPKA

 

Filip urodził się w 2019 roku przez cesarskie cięcie, przeprowadzone w trybie pilnym, w zamartwicy urodzeniowej. Komplikacje okołoporodowe sprawiły, że był resuscytowany, a do tego niewydolny oddechowo i krążeniowo. Już w pierwszych dobach życia nasz syn Filipek wykazał ogromną chęć walki o każdy dzień życia. Po dwóch miesiącach spędzonych w szpitalu, w końcu mogliśmy zabrać naszego synka do domu

Obecnie u naszego synka zdiagnozowano: encefalopatię niedokrwienno-niedotleniową, padaczkę objawową oraz niedowład spastyczny czterokończynowy (mózgowe porażenie dziecięce). Diagnoza obejmuje również chorobę neurologiczną, niepełnosprawność ruchową, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, a także zmienne napięcie mięśniowe. Filip na co dzień jest pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów oraz intensywnie rehabilitowany. Filip oddycha przez rurkę tracheostomijną oraz jest karmiony przez PEGA

Nasz Mały Wojownik na co dzień nie chodzi, nie potrafi sam usiąść, nie mówi. Mimo tak wielu przeciwności losu Filipek jest bardzo pogodnym i komunikatywnym chłopczykiem o najpiękniejszym uśmiechu na świecie. Od 2022 roku zaczął uczęszczać do przedszkola.

W zeszłym roku udało nam się uczestniczyć w 4 turnusach rehabilitacyjnych, których koszt wyniósł prawie 30 tyś złotych. Niezbędny do rehabilitacji na co dzień sprzęt, z którego Filip powinien korzystać został wyceniony na ponad 20 tyś złotych, a codzienna rehabilitacja Filipa w domu to koszt ponad 20 tys. złotych rocznie.

Staramy się zrobić wszystko, aby zapewnić synkowi, jak najlepszą przyszłość. Bez regularnych rehabilitacji Filip nie osiągnie samodzielności, dlatego prosimy o wsparcie finansowe. Państwa 1,5 % podatku może zapewnić synkowi odpowiednie leczenie i rehabilitację. Liczymy na ludzi o dobrym sercu i wierzymy, że przyszłość nasza będzie jeszcze kolorowa.

 

Pomóc Filipkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3364 pomoc dla Filipa Łukaszek

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Filip:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3364 Help for Filip Lukaszek

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Filipka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3364 pomoc dla Filipa Łukaszek

 

Filipkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...